به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، نماینده مجمع طلاب استان بوشهر پیش از ظهر پنجشنبه در این آیین گفت: یادواره شهدا، زنده نگه داشتن فرهنگ ناب ایثار و شهادت در جامعه است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محمودی ضمن قرائت پیام آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، اظهار داشت: عزت و افتخار همه به برکت خون پاک شهداست و باید قدردان شهدا و خانواده معظم آنان باشیم.

محمودی با بیان اینکه خانواده های شهدا آبروی ملت ایران اسلامی هستند، افزود: برگزاری یاوراره های شهدا مایه دلگرمی خانواده های شهدا و ایثارگران است تا بتوانیم قدردان آنها باشیم.

حجت‌الاسلام حسین فقیه از روحانیون اعزامی قم و سخنران این مراسم، گفت: استمرار فرهنگ شهید و شهادت، استمرار فرهنگ عاشورا است.

وی با بیان اینکه شهدا از برگزیدگان خداوند هستند، اظهار داشت: شهید مجاهد فی سبیل الله و در ردیف مقدسین است چرا که جهاد در راه خدا و شهادت در این راه، پاداشی عظیم دارد.

فقیه با اشاره برخی شعارهای انحرافی در جامعه، تصریح کرد: امروز در جامعه اسلامی می بایست نسبت به برخی شعارهای انحرافی که شعار شهدا نیست هوشیار باشیم و در راستای اهداف شهیدان حرکت کنیم.

فقیه گفت: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و برگزاری یادواره‌ها خود یکی از راه‌های زنده نگه داشتن این فرهنگ ناب و انسان‌ساز است.

در ادامه مراسم حسین چاهبندی یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس از عملیات دریایی علیه ناوهای جنگی در خلیج فارس به بیان خاطرات پرداخت و مداح اهل بیت سید علی حسینی نیا در وصف شهیدان مدیحه سرایی کرد.