به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام سید علی پناه محمودی‌نیا ظهر پنجشنبه در جمع فعالان تبلیغی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر اظهار داشت: این عید خجسته و مبارک پاداش بزرگ رها شدن بندگان مخلص خداوند از گناهان است.

معاون فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در ادامه سخنان خود افزود: عید فطر یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است که به پاس توفیق روزه داری ماه مبارک رمضان به درگاه خداوند در سراسر کشورهای مسلمان جشن شکرگزاری و شادی برپا می‌شود.

وی ادامه داد: عید فطر جایزه رحمانی خداوند تبارک و تعالی به بندگان روزه داری است که یک ماه غرق در معنویت بوده اند و به بندگی خود اقرار و اعتراف کرده اند.

حجت‌الاسلام محمودی نیا اضافه کرد: عید سعید در واقع روز اولیاء الله به حساب می آید و به تعبیر حضرت امام صادق علیه السلام روزی است که در آن منادی ندا می دهد سبقت بگیرید برای جوایز تان در این روز.

معاون فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: ماه رمضان در حقیقت ماه عشق، عبادت و نزدیکی به برآورده شدن آرزوها و ماه مهمانی ویژه خدا و بهترین ماه، و همچنین ماه رحمت، نعمت و برکت است و عید سعید فطر نتیجه خروج از تمامی گناهان برای روزه داران و جشن صفا و پاکی بندگان خدا است.