به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر شنبه در دیدار مدیران صنعت و معدن و اتاق اصناف شهر بوشهر به مناسبت روز اصناف اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید در دستور کار اصناف باشد.

وی خاطرنشان کرد: در عرصه اقتصادی اصناف به عنوان پل ارتباطی بین تولید و مصرف محسوب می‌شوند و در صورتی که مدیریت خوبی در این بخش وجود نداشته باشد، ارتباط مناسب بین تولید و مصرف برقرار نخواهد شد.

امام جمعه بوشهر از مدیریت توزیع به عنوان پیچیده‌ترین منظومه در حوزه اقتصاد نام برد و بیان کرد: کسبه و بازاریان باید به حوزه فقه تجارت و حقوق تجارت از دیدگاه اسلام تسلط داشته باشند.

وی با تاکید بر ضرورت برخورد اخلاقی و صحیح با تولید کنندگان و مصرف کنندگان، اضافه کرد: رعایت اخلاق صنفی و بازاری از مسائل بسیار مهمی است که کسبه و بازاریان باید مد نظر داشته باشند.

آیت‌الله صفایی بوشهری خواستار شناسایی مشکلات مردم و گره‌گشایی از این مشکلات شد و ادامه داد: انجمن های خیریه برای کمک به نیازمندان در بازارها تشکیل شود و کمک‌ها به نیازمندان انجام شود.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب بازارهای استان بوشهر از نگاه ظاهری و فیزیکی، افزود: بازار های استان بوشهر باید زیبا سازی شود و به لحاظ ظاهر، جوان، فوق روز و دارای امکانات استاندارد باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: توسعه اقتصاد داخلی نیازمند حمایت از کالای ایرانی است و در صورتی که حمایت مناسب از کالای تولید داخل انجام شود، شاهد افزایش کیفیت این کالاها نیز خواهیم بود.