به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سرهنگ سید جواد رضوی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای بهبود وضعیت امنیتی در شهرستان دشتستان تلاش‌های خوبی صورت گرفته و شاهد کاهش وقوع جرایم و افزایش کشفیات هستیم.

وی مقابله با قاچاق را به عنوان یک اولویت و برنامه مهم عنوان کرد و ادامه داد: نظارت مستمری بر وضعیت حمل و جابجایی قاچاق در سطح شهرستان داریم و در این راستا با جدیت و هوشیاری در حال رصد وضعیت هستیم.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان بیان کرد: مأموران ایستگاه بازرسی شهید صلاحی شهرستان دشتستان حین کنترل وسائل نقلیه عبوری در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ دستگاه کامیون کشنده را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف کردند.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی از وسایل نقلیه توقیف شده انواع قطعات و لوازم دوچرخه فاقد مدارک گمرکی کشف شد افزود: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را ۴۸ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

کشف ۲۰ فقره سرقت

سرهنگ رضوی با اشاره به کشف ۲۰ فقره سرقت گفت: در راستای برخورد قاطع با سرقت و جلب رضایت شهروندان، تلاش ویژه‌ای توسط مأموران انتظامی در پلیس آگاهی، کلانتری‌ها و پاسگاه‌های تابعه برای شناسائی و دستگیری سارقان و کشف سرقت‌ها آغاز شد.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان ادامه داد: در نتیجه اقدامات و تلاش های شبانه روزی مأموران در چهار روز گذشته ۲۰ فقره انواع سرقت در سطح شهرستان دشتستان کشف و ۱۲ نفر سارق دستگیر شدند.

وی عنوان کرد: سارقان در بازجوئی‌ها و تحقیقات به ارتکاب ۲۰ فقره انواع سرقت موتور سیکلت، سرقت در معابر، سرقت منزل، سرقت سیم برق، سرقت اماکن خصوصی و تلفن همراه اعتراف و پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات تحویل مرجع قضائی شدند.