به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، مجید خورشیدی صبح دوشنبه در نشست با دست‌اندرکاران حج در استان بوشهر اظهار داشت: سفر حج دارای برکات و ارزش بسیار بالایی است و حجاج باید از این فرصت بهترین استفاده را ببرند.

وی با اشاره به معنویت و ارزش بالای سفر حج خاطرنشان کرد: حجاج باید به فکر بهره‌برداری معنوی از این سفر باشند و با دست پر از این سفر پرخیر و برکت برگردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خواستار تلاش برای ارائه خدمات مناسب هب حجاج در زمینه‌های مختلف شد و اضافه کرد: مدیران کاروان‌های حج نقش مهمی در ایجاد شرایط مناسب برای سفر حجاج بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه مدیران کاروان‌های حج و زیارت زحمات طاقت‌فرسایی را متحمل می‌شوند، تصریح کرد: امیدوارم ثمره این زحمات نیز ذخیره قیامت شما عزیزان باشد که با علاقمندی کار می‌کنید.

خورشیدی با اشاره به اینکه در سفر حج باید تلاش شود که وحدت نظام اسلامی را به جهانیان نشان دهیم، ادامه داد: بی‌شک هر کاری که وحدت را خدشه‌دار کند، با فلسفه حج مغایرت دارد و باید از آن پرهیز شود.

وی افزود: ما انتظار داریم که هر کسی وارد کشورمان می‌شود به قوانین و شئونات ما احترام بگذارد و در همین راستا ما نیز باید در سفرهای خارج از کشور این مسئله را رعایت کنیم و بویژه در سفر معنوی حج باید شئونات کشور میزبان را رعایت کنیم.