به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر دوشنبه در نشست هماهنگی راه اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار مهمی در حوزه دین و علم در استان بوشهر وجود دارد.

 نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، کمبود مراکز آموزش عالی ویژه طلاب اهل سنت را یکی از مهمترین دغدغه‌ها در استان بوشهر عنوان کرد و افزود: طلاب به خاطر این کمبود ناچار به ترک استان بودند.

وی با اشاره به نقش مهم راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر برای رفع مشکلات آموزشی طلاب اهل سنت بیان کرد: با عنایت رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و دفتر مقام معظم رهبری راه‌اندازی این دانشگاه در بوشهر محقق شده است.

امام جمعه بوشهر به نقش مهم استان بوشهر در جنوب ایران و حوزه خلیج فارس اشاره کرد و ادامه داد: پیشنهاد شد که استان بوشهر مرکز دانشگاهی دانشگاه مذاهب اسلامی باشد و مورد پذیرش واقع شد و باید شرایط لازم فراهم شود.

وی خواستار تحقق شرایط سخت افزاری و نرم افزاری راه اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در استان بوشهر شد و خاطرنشان کرد: راه اندازی این دانشگاه در استان بوشهر کار بسیار مبارک و مزیت بسیار خوبی است و باید از این فرصت استفاده شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری تصریح کرد: راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر فرصت بسیار خوبی برای برادران اهل سنت و تشیع در استان است که خودشان دانشگاه داشته باشند و بتوانند در این دانشگاه به تحصیل علم بپردازند.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در این نشست، آزمون اختصاصی دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر شهریور ماه امسال در دو رشته فقه حقوق امامی و فقه حقوق شافعی با ظرفیت ۴۰ نفر برای اهل سنت و شیعه برگزار می‌شود.