به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر سه‌شنبه در نشست با فرمانده، رئیس عقیدتی سیاسی و مسئولان پایگاه هوایی بوشهر  اظهار داشت: استان بوشهر به عنوان نماد استقامت و پایداری در عرصه‌های مختلف محسوب می‌شود.

وی به سابقه درخشان استان بوشهر در عرصه دفاع از کشور و مقاومت در مقابل بیگانگان اشاره کرد و ادامه داد: پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر در دوره‌های مختلف نقش مهمی در دفاع از این نظام و انقلاب داشته است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به نقش مهم پایگاه شهید یاسینی در حوزه دفاع از آسمان و مرزهای هوایی کشور خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس شاهد رشادت و دلاورمردی خلبانان و نیروهای پایگاه شهید یاسینی بوشهر بودیم.

لزوم حمایت از نیروهای مسلح

وی خواستار تلاش همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی و دولتی برای حمایت از نهادهای مسلح و تقویت این قوا شد و تصریح کرد: در راستای دفاع از کشور همبستگی تمامی نیروهای نظامی و انتظامی ضروری است.

آیت‌الله صفایی بوشهری حمایت از نیروهای نظامی را واجبی شرعی برشمرد و ادامه داد: پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر خدمات ارزنده‌ای به انقلاب و ایران اسلامی ارائه کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار نیروهای مسلح در اقتدار و توسعه همه جانبه ایران اسلامی اضافه کرد: جایگاه نیروی هوایی در حوزه اقتدار کشور بسیار حائز اهمیت است.