به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند بعد از ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاح پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه گردشگری دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی است.

وی توسعه گردشگری دریایی را به عنوان یکی از اهداف و برنامه‌های مهم در استان بوشهر عنوان کرد و ادامه داد: در همین راستا تلاش می‌شود که زیرساخت‌های مورد نیاز برای گردشگری دریایی در نقاط مختلف استان بوشهر فراهم شود.

گراوند از توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی در سطح استان خبر داد و گفت: گردشگری دریایی از مهمترین محورهای توسعه و پیشرفت استان بوشهر است که تلاش داریم زیرساخت‌های لازم در این حوزه فراهم شود.

رفع مشکلات اهالی خارگ

استاندار بوشهر اضافه کرد: پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر با تلاش و پیگیری سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ یکی از دغدغه های قدیمی اهالی شریف جزیره خارگ راه‌اندازی این پایانه بوده است که امروز با تلاش‌های صورت گرفته محقق شد و امیدواریم شاهد رضایت‌مندی اهالی جزیره از آن باشیم.

گراوند، رفع مشکلات مردم در جزیره خارگ را به عنوان یک اولویت بسیار مهم عنوان کرد و ادامه داد: برای حل مشکلات مردم جزیره خارگ در عرصه تردد دریایی به بوشهر و گناوه از همه امکانات و ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.