بوشکان نیوز: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با اعلام اینکه از اگر مردم بوشکان موافق پیوستن به شهرستان تنگستان باشند و با گذراندن سیکل اداری مخالفتی با آن ندارم گفت: بشدت اعتقاددارم که در استان نیروهای خوب و با استعداد وجود دارد.

به گزارش دیارجنوب نشست خبری نماینده مردم دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی و تجلیل از خبرنگاران در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اهرم برگزار شد.

سید کمال‌الدین شهریاری ضمن تبریک عید قربان و هفته دولت اظهارداشت: انقلاب اسلامی در طول ۴۰سال از عمرش دست خوش دشمنی ها و کینه توزیها بوده است که با درایت و جدیت رهبر معظم انقلاب توسانته در همه صحنه ها پیروز و سربلند باشد.

وی اضافه کرد: امروزه بیش از هر زمانی شاهد این هستیم که دولتمردان آمریکا و رژیم صهیونیسم و جیره خوارانش مثل عربستان و دیگر کشورهای منطقه دست در دست هم داده اند تا بتوانند جلوی اقتدار جمهوری اسلامی را بگیرند و خدشه ای بر آن وارد کنند.

وی تاکید کرد: با وجودیکه ملت شریف ایران امروز با مشکلات زیادی روبرو شده ولی هیچ کدام از این عوامل نمیتواند مردم را نسبت به نظام ، میراث خون شهدا و هزینه هایی که پرداخت شده به نظام دلسرد کند.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس مشکلات کنونی را فقط به عوامل خارجی مرتبط ندانست و بیان داشت: اگر بعنوان نماینده مردم در مجلس از عملکرد دولت و رییس جمهور و وزرای آن انتقادی میکنیم برای این است که مشکلات مردم حل شود ولی نباید همه مشکلات کنونی را در خارج از کشور دانست بلکه باید به خودمان هم برگردیم و منابع و ذخایر و داراییهای خودمان را طبق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب مورد استفاده قرار دهیم.

وی برجام اروپایی را دنباله رو آمریکائیها تصویف کرد و تصریح کرد: قبل از اینکه آمریکا از برجام خارج شود اروپائیها کاری نکردند و این شرکتها بودند که از برجام خارج شدند مثل ایرباس،بوئینگ ،توتال و … بنابریان دولتها نه قبل از برجام کاره ای بودند و نه بعد از آن کاره ای بوده اند.

وی در خصوص کلیات لایحه بندر بوشهر ابرازداشت: با توجه به اینکه در کمیسون مربوط به بررسی لایحه آزاد مناطق بودم از لحاظ فنی و کارشناسی با این لایحه مخالف بودم چون به آن اشراف دارم.

شهریاری در مورد سوال از رییس جمهور اذعان داشت: سوال پنج گانه از رییس جمهور را امضا کردم و آنرا پس نگرفته ام ولی یک سوالم را با توجه به شرایط کنونی از رییس جمهور پس گرفتم.

وی در ادامه گفت: جاده های نیمه تمام و همه طرح های عمرانی نیمه تمام متاسفانه بدلیل کمبود منابع دولت دچار وقفه شده و پروژه ها بکندی جلو میرود که با پیگیری از راههای مختلفی همچون بودجه استانی ، ردیف ملی و یا وزارت نفت می توانیم این پروژه ها را تکمیل کنیم.

وی درمورد تصدی نیروهای بومی در حوزه انتخابی ابرازداشت: بعنوان نماینده در مجلس می دانم که تا چه اندازه در این خصوص وظیفه دارم و بیش از حد اختیارم ورود نمیکنم.

وی تاکیدکرد: از تصدی نیروهای بومی در پستهای استان حمایت میکنم وبشدت اعتقاد دارم که در استان نیروهای خوب و با استعداد وجود دارد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس نیروهای غیربومی موجود در سطح میانی شرکتها را عامل بیکاری جوانان حوزه انتخابی عنوان کرد و اذعان داشت: نبروهای غیربومی که در سطح میانی شرکتها هستند علی اصلی بیکاری جوانان در حوزه انتخابی است که با تعیین نیروهای بومی با ظرفیت بدست مدیران میتوان بحث اشتغال نیروهای بومی را تا حدودی حل کرد.

وی تصریح کرد: اگر قرار است جابجایی صورت گیرد از نیروی بومی با قابلیت استفاده شود مشکل بیکاری در استان بوشهر بدلیل هجوم بیکاران دیگر استانها است.
شهریاری درصد تکمیل کارخانه سیمان مند دشتی را ۱۰۰درصد عنوان کردو گفت: چون خرید سیمان در کشور از میزان عرضه آن کمتر است پس کارخانه سیمان مند دشتی احتیاجی به راه اندازی خط تولید سیمان ندارد و با کلینکر به کار خود ادامه میدهد.

وی در مورد کنارکشیدن از ریاست مجمع نمایندگان استان در دوسال قبل گفت: نماینده های دیگر حوزه انتخابی جوان بوده و علاقع زیادی به ریاست مجمع دارند و همین دلایل باعث شد تا علاقه ای به رییس مجمع شدن نشان ندهم.

وی علاقه مند بودن به پویش فرزندت کجاست را مطرح کرد و گفت: من ۴ فرزند دارنم که همگی در شغل دولتی نیستند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس بحث جداشدن بخضی از حوزه انتخابی خود را کاملا رد کرد وتصریح کرد: اگر بخضی از شهرستانها جداشده مربوط به دوران من نبوده و شهر عالی شهر هم طبق تعاریفی در شهرسازی و معماری ایران که آن زمان بوشهر قابل توسعه نبود ساخته شد.

وی در مورد انتقال بخش بوشکان دشتستان به شهرستان تنگستان گفت: اگر مردم بوشکان علاقه دارند من مخالفتی ندارم ولی اینکار با کسب نظر از دشتستان و نماینده آن و گذراندن سیکل اداری می تواند انجام شود.
وی بزگراه اهرم برازجان را جزء طرح های در حال پیشرفت عنوان کرد وبیان داشت: این بزرگراه دربودجه سال ۹۷ اصلا ردیف بودجه ای نداشت و متوقف بود ولی با تلاش زیاد در ردیف ملی کریدور جنوب قرار گرفت و اعتبار آن پایدار شد و در حال حاضر ۱۲ کیلومتر ان آماده آسفالت است.