امروز: دوشنبه, ۳ آبان , ۱۳۹۵.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲ | کد خبر : 584
     
 • رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر از ثبت ۲۰۰ اختراع توسط ۹۰ مخترع بوشهری در یکسال اخیر خبر داد . به گزارش بوشکان نیوز به نقل از فارس، رحیم قاسمیه ظهر امروز در محفل معنوی و سرآمدان علمی استان بوشهر اظهار داشت: با مطالعه در سند چشم‌انداز توسعه، توسعه کشور بر مبنای توسعه علمی انجام می‌شود که…

  رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر از ثبت ۲۰۰ اختراع توسط ۹۰ مخترع بوشهری در یکسال اخیر خبر داد .

  خبرگزاری فارس: ثبت 200 اختراع توسط 90 مخترع بوشهریبه گزارش بوشکان نیوز به نقل از فارس، رحیم قاسمیه ظهر امروز در محفل معنوی و سرآمدان علمی استان بوشهر اظهار داشت: با مطالعه در سند چشم‌انداز توسعه، توسعه کشور بر مبنای توسعه علمی انجام می‌شود که این مسئله جزو وظیفه مسئولان است که با اقدامات لازم و حمایت‌های ممکن زمینه انجام این توسعه توسط نخبگان را ایجاد کنند.
  وی ادامه داد: استان بوشهر از گذشته به این سو د ر حوزه تولید علم و فناوری با ایجاد نخستین سازنده مدارس به سبک جدید، کارخانجات نساجی و فرودگاه و حوزه نشر و مطبوعات سرآمد بوده است.
  رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر خاطرنشان کرد: اما اکنون به دلیل بی‌توجهی مسئولان از گذشته به این سو جایگاه مناسبی در سطح کشور ندارد.
  قاسمیه در ارتباط با مطالبات نخبگان استان بوشهر گفت: تصویب ساختار اداری برای خدمت‌رسانی به نخبگان، تجهیز بنیاد نخبگان با ارائه امکانات در راستای کارگاه‌های آموزشی – علمی و ایجاد زمینه لازم برای ایفای نقش علمی نخبگان استان بوشهر بخشی از مطالبات ما از مسئولان است.
  قاسمیه در مورد عملکرد سالانه بنیاد نخبگان استان بوشهر تصریح کرد: جذب و شناسایی ۸۰ نخبه جدید در سال جدید، ثبت ۲۰۰ اختراع توسط ۹۰ مخترع ، تشکیل پرونده برای ۱۲ برگزیده جشنواره خوارزمی بخشی از عملکرد بنیاد نخبگان استان بوشهر در یکسال اخیر بوده است.
  وی اضافه کرد:  شرکت در جشنواره خلیج فارس، تهیه و تدوین طرح ایده تا محصول و ایجاد کارگاه نخبه پروری در استان از برنامه‌های در دست انجام بنیاد نخبگان استان بوشهر است .
  رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با بیان اینکه بزرگ‌ترین رویداد علمی استان در حوزه نخبگان امسال برگزار می‌شود، متذکر شد: جشنواره بزرگ خلیج فارس با حضور پنج استان خوزستان، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان، فارس و بوشهر امسال به میزبانی بوشهر برگزار خواهد شد.
  قاسمیه ادامه داد: برای برگزاری این مراسم نیازمند همکاری همه جانبه مسئولان استان هستیم که فرصتی بی‌نظیر برای توانمندی دانشمندان بوشهری است.
  وی بیان کرد: افرادی که اختراع آن‌ها در این جشنواره تصویب می‌شود به عنوان نخبه درجه سه شناخته خواهند شد.

   

  نظرات کاربران در "ثبت ۲۰۰ اختراع توسط ۹۰ مخترع بوشهری"
  آخرین اخبار