به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، امان اله حیدری صبح چهارشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اظهار داشت: توسعه برنامه‌های آموزشی را به صورت ویژه در دستور کار داریم.

وی اضافه کرد: از مهرماه هر سال به دلیل مهاجرت پرندگان وحشی، احتمال شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و ابتلا به آن در واحدهای مرغداری افزایش می یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: در کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، مرغداران با علایم بالینی، نحوه شیوع و راه های پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان آشنا شدند.

حیدری افزود: همچنین با توجه به اینکه از دیگر راه‌های ابتلا به این بیماری، انتقال از طریق پرندگان بومی و در شرایط روستایی به فارم‌های صنعتی است لذا با توجیه مرغداران، راه‌های پیشگیری از انتقال بیماری آموزش داده شد.

وی گفت: خوشبختانه امسال در سطح مرغداری‌های صنعتی و بومی شهرستان گناوه گزارشی دال بر وجود این بیماری دریافت نشده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه بیان کرد: در این کارگاه آموزشی، مرغداران با شیوه های مورد استفاده در سیستم های هوادهی و خنک کننده مرغداری‌های شهرستان آشنا شدند.

وی اظهار داشت: بروز بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان می‌تواند باعث ضرر هنگفت به صنعت مرغداری شود و لذا برگزاری اینگونه دوره‌های آموزشی، می‌تواند به عنوان پدافند غیرعامل عمل کرده و از بروز هرگونه ضرر احتمالی به این صنعت جلوگیری کند.