به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر چهارشنبه در دیدار با سردار تنگسیری فرمانده جدید نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: انتخاب سردار تنگسیری به فرماندهی نیروی دریایی بیانگر توانمندی و شایستگی بالای ایشان است.

وی به اهمیت بسیار بالای دریاها در معادلات جهانی اشاره کرد و ادامه داد: این اهمیت باعث شده است تا کشورهایی مانند امریکا، روسیه، چین، انگلیس و برخی دیگر از کشورها، استراتژی مدیریت دریاهای آزاد را در پیش بگیرند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مدیریت عزت‌آفرین و اقتدارزای دریاها، تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب بایستی حضوری مقتدرانه در آب‌های آزاد و بین‌المللی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بخش بسیار زیادی از نظم نوین جهان آینده مترتب بر مدیریت دریاها است، اضافه کرد: خلیج فارس هر چند از حیث مساحت سومین خلیج جهان است اما مهمترین آبراه بین المللی جهان در عرصه های نظامی، اقتصاد، فرهنگی و سیاسی است.

صفایی بوشهری با تأکید بر تولید منابع انسانی کارآمد در سپاه، افزود: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می تواند با ایجاد مدارس در تمامی مقاطع و دانشکده های دریایی، منابع انسانی مورد نیاز خود در تخصص های مختلف را تأمین کند.

وی با بیان اینکه حوزه دریا و ساخت تجهیزات مربوط به آن یک حوزه فوق علمی است، گفت: در این زمینه باید از ظرفیت های صنایع دفاعی، دانشگاه ها و مراکز صنعتی، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان استفاده کرد و رویکردها به این سمت طراحی های نوین برود.

امام جمعه بوشهر خودکفایی در عرصه تولید تجهیزات نظامی را ضروری دانست و اظهار داشت: ما باید در عرصه تولید نرم افزار و سخت افزارهای فوق روز الکترونیک مورد نیاز در حوزه نظامی و صنایع دفاعی به خودکفایی و سپس به مرجعیت دست پیدا کنیم.