خبرگزاری تسنیم: پائولو سرجیو در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال صنعت نفت آبادان مقابل تراکتورسازی در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی اظهار داشت: قطعاً‌ بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود.

تراکتورسازی تیمی خیلی خوب است و کادر فنی و بازیکنان خیلی خوبی در اختیار دارد، ‌اما از بازیکنانم می‌خواهم در این مسابقه فقط تمرکز داشته باشند، درباره بازی مثبت فکر کنند و از دقیقه اول بازی، تمام توان خود را در بازی بگذارند تا به پیروزی برسیم. هواداران ما سزاوار این برد هستند و ما منتظر کسب این پیروزی هستیم.

وی در واکنش به قیاس یک خبرنگار در مورد تیم امسال با تیم سال گذشته صنعت نفت آبادان گفت: نمی‌توانیم درباره گذشته صحبت کنیم. شرایط تغییر کرده است و تیم جدیدی را در اختیار داریم. صنعت نفت و تراکتورسازی تیم‌های جدیدی هستند و نمی‌توانیم آنها را مقایسه کنیم.

سرجیو: چرا ما نباید در فینال جام حذفی باشیم؟

تراکتورسازی تیم خوبی است و مربی باتجربه‌ای دارد که در پرتغال با هم کار کردیم. آنها هم تیمی قوی ساخته‌اند. ما باید روی تیم خود تمرکز داشته باشیم.

باید بدانیم چه کنیم که حریف بازی خود را انجام ندهد و ما بازی خود را انجام دهیم. فکر می‌کنم دیدار خوبی خواهد شد. همیشه به بازیکنانم گفته‌ام هر تیمی برای ما قابل احترام است و باید به خودمان باور داشته باشیم که می‌توانیم از پس این کار بربیاییم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت درباره هدف این تیم در جام حذفی تصریح کرد:‌ در هر بازی، چه در جام حذفی و چه در لیگ برتر برای ما اهمیت دارد و تا جایی که می‌توانیم ببریم یا مساوی کنیم، تا لحظه آخر به پیروزی امیدوار هستیم. چرا ما نباید در فینال جام حذفی باشیم؟ اگر کمی خوش‌شانس باشیم، می‌توانیم ‌از این مرحله به سلامت عبور کنیم.

سرجیو درباره تعطیلی دو هفته‌ای لیگ برتر و نیز جدایی پلاتینی از تیم صنعت نفت آبادان هم خاطرنشان کرد: استفاده‌ای که از این استراحت دو هفته‌ای داشتیم،‌ این بود که از لحاظ بدنی روی بالوتلی کار کردیم. من و او هرگز استراحت نداشتیم و هر روز با هم کار می‌کردیم.

مشکل پلاتینی هم به گونه‌ای حل شد، چون نتوانست با شرایط ما سازگار شود. او پیشرفت‌هایی داشت، اما توقعات‌مان را برآورده نکرد. این موضوع به بهترین شیوه حل شد. باشگاه قبلی پلاتینی، او را می‌خواست و این بازیکن به تیم سابق خود بازگشت. در این شرایط مالی که تیم ما دارد، پول اضافه برای بازیکنی که به درد ما نخورد،‌ نداشتیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا بازیکنان جدیدی به صنعت نفت نیامدند،‌ گفت: زمانی که این اتفاق برای پلاتینی افتاد، نزدیک به انتهای زمان نقل‌وانتقالات بود. چند بازیکن را مدنظر داشتیم که همه پول‌های زیادی می‌خواستند و نتوانستیم آنها را جذب کنیم.

تلاش کردیم یکی دو بازیکن ایرانی به جمع خود اضافه کنیم، اما این اتفاق رخ نداد. در حال حاضر شرایط بازیکنان آزاد را بررسی می‌کنم و نمی‌خواهم تنها لیستم را پر کنم. می‌خواهم کسی را بیاورم که از لحاظ کارایی به درد ما بخورد.

سرمربی صنعت نفت در این باره که تراکتورسازی در ۱۰ دقیقه پایانی یا به گل پیروزی رسیده یا شکست را با تساوی عوض کرده است، اظهار داشت: پنج دقیقه آخر نیمه اول و نیمه دوم،‌ زمان‌هایی بوده که گل‌های زیادی به ثمر رسیده و به بازیکنانم گفتم مراقب این دقایق باشند. این موضوع به تمرکز بازیکنان برمی‌گردد.

سرجیو در واکنش به درخواست باشگاه تراکتورسازی مبنی بر تعویق چند روزه این مسابقه گفت: اگر یک هفته پیش با من در این باره تماس می‌گرفتند، خوشحال‌تر هم می‌شدم، اما سه چهار روز قبل از بازی چنین درخواستی داشتند که اگر می‌خواستم با آن موافقت کنم، باید برنامه‌های تمرینی تیم را عقب می‌انداختم.