به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، مادران با در آغوش داشتن فرزندان خردسال خود در همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در جمعه ۲۳ شهریورماه برابر با چهارم محرم الحرام و در نخستین جمعه از ماه محرم که به عنوان روز جهانی حضرت علی اصغر(ع) نام گرفته است در این مراسم حضور یافتند و در عزای طفل شش ماهه سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) به عزاداری پرداختند.

در این مراسم که آکنده از شور حسینی بود، مادران عزادار در عزای حضرت علی اصغر(ع)، طفل شیرخوار اباعبدالله الحسین(ع)، با فرزندان خردسال پرشور داشتند.

مادران با حضور در این مراسم معنوی، کودکان و نوزادان خود را برای توسل به حضرت علی‌اصغر(ع) روی دستان خود گرفته و هم ناله با زنان کربلا برای غربت و مظلومیت سرور و سالار شهیدان کربلا و عزای حضرت علی اصغر (ع) اشک ماتم ریختند و با «رباب» مادر شهید شش ماهه کربلا همنوا شدند.

امروز در مصلی جمعه گناوه مادران عزادار با در آغوش‌گرفتن نوزادان شیرخواره خود که  با پوشش‌های سبز و پیشانی‌بندهایی با مضمون یا حضرت علی‌اصغر(ع)، حال و هوای خاصی به این محفل داده بود، با لالایی و مرثیه خوانی در غم شهیدان کربلا نوحه سرایی کردند.

نقطه عطف این همایش  نذرنامه‌ خوانی و نذر کردن مادران برای اینکه فرزندشان را نذر یاری حضرت صاحب‌ الزمان(عج) می‌کنند، بود که مادران با قرائت این نذرنامه شیرخوارگان خود را مفتخر به نذر سربازی ولی عصر (عج) کردند.

در این برنامه مداحان اهل‌بیت(ع) در مظلومیت سرور و سالارشهیدان و عزای طفل شش‌ماهه این امام مظلوم، مرثیه‌سرایی کرده و مادران را در این همایش همراهی کردند.

شور و شعور عاشورایی مادران پاکدامن این دیار که همواره همپای شیرمندان این خطه از میهن پهناورمان در میادین و عرصه های مختلف حضوری آگاهانه داشته اند امروز نیز با حضور در یک صحنه دیگر از اجتماع به منصه ظهور رسید.

این عشق و ارادت به خاندان اهل بیت (ع) و شعله روشن عشق حسین  (ع) همواره در قلوب عاشقان آن حضرت شعله‌ور است و مادران این دیار دریایی با عشق این بزرگان فرزندان خویش را می پرورند و آماده سربازی در خدمت این دستگاه قرب الهی می کنند.

یکی از مادرانی که امسال برای نخستین بار با تنها فرزند خویش در این همایش حضور یافته است گفت: از اینکه فرزندم را با یاد و نام اهل بیت (ع) آشنا کنم و در مجلس آنها متبرک کنم بسیار افتخار می‌کنم.

وی گفت: ما فرزندانمان را با عشق به اهل بیت (ع) و درس های زندگی آنها پرورش خواهیم داد و امیدواریم که آنها بتوانند پیروان راستینی برای مکتب و دین خود باشند.

یکی دیگر از بانوانی که در این همایش حضور دارد گفت: من به همراه نوه‌ام در این آیین حضور یافته‌ام تا افتخار حضور و همراهی در مراسم سوگواری طفل خردسال کربلا را داشته باشم و جوانان هم بیاموزند که این راه وروش صحیح گذشتگان آنها بوده است.

وی گفت: همه ما مادران، فرزندان خود را برای خدمت در راه خدا و ائمه (ع) پرورش می دهیم و به اینکه فرزندانمان از کودکی بر در خانه اهل بیت (ع) بزرگ شوند افتخار می کنیم

مادری که فرزندش را در گهواره نمادین علی اصغز (ع) گذاشته گفت:حضرت علی اضغر (ع) نماد مظلومیت قیام عاشورا و واقعه کربلاست که داغ شهادت آن را هیچ کس نمی تواند تاب بیاورد.

وی گفت: عاشقان خاندان اهل بیت (ع) بخصوص مادران با شرکت در اینگونه همایش‌ها فریاد مظلومیت مولای عاشقان امام حسین (ع) رابه صورت عینی به نمایش می‌گذارند و با داغدیدگان واقعه کربلا همراهی می کنند.

وی افزود: امروز ما با قرائت نذرنامه فرزندانمان را برای ادامه راه شهدای مظلوم کربلا و سربازی در رکاب مولای منتظر حضرت صاحب الزمان (ع) آماده می‌کنیم و به کوری چشم همه دشمنان که به دنبال نابودی اسلام و آرمان‌های ما هستند همچون همیشه به اینکه فرزندانمان در راه خدا و اهل بیت گام بردارند و فدایی این راه باشند می بالیم.

حجت‌الاسلام آیت اندرزیان رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناوه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر پیرامون این همایش جهانی گفت: کربلا صحنه ای از اسناد مظلومیت سید الشهدا (ع) و خاندان اهل بیت (ع) است که در بین این اسناد مظلومیت حضور و وجود طفل شش ماهه آن حضرت سند مطلومیتی بود که در جهان تاثیر بسزایی گذاشت.

وی افزود: به هین مناسبت و در چند سال اخیر در کشور ما به پاسداشت مقام شامخ حضرت علی اصغر (ع) همایش شیر خوارگان حسینی و مجمعی به نام مجمع جهانی حضرت علی اضعر (ع) تشکیل شد.

حجت الاسلام اندرزیان پیرامون تاثیر این همایش در معرفی قیام و مظلومیت شهدای کربلا افزود: امام حسین زمانی که این طفل را به میدان آوردند وبا آن قوم به گفتگو پرداختند، آنها حتی تاب و تحمل حضور این شش ماهه را هم نداشتند و ایشان را هم از صحنه کنار زدند ولی نمی‌دانستند که اگر خدا اراده کند همین طفل شش ماهه هم ماندگار می‌شود.

وی گفت: برگزاری این همایش نشان می‌دهد که قیام و صحنه عاشورا فقط حضور امام حسین(ع) نبود و اگر کربلایی به وجود آمد صحنه‌ها و اسناد متفاوتی مانند شهادت علی اکبر، قمر بنی هاشم و علی اصغر و سایر یاران باوفای آن حضرت که با حضرت اباعبدالله (ع) در این صحنه نورانی و  بهشت زمینی که به تعبییرحضرت زینب کبری زیبایی بیش نبود، جانفشانی کردند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناوه اظهار داشت: دشمنان هرچند کوردل باشند و بخواهند حتی کوجکترین مسئله در راه اسلام  را نابود کنند  موفق نمی شوند زیرا کوچکترین چیزی که از آن بو و شمیم اسلام بیاید ماندگار می شود.

وی گفت: امام حسین (ع) علی اصغر(ع)  را در راه خدا بذل کرد و و از بابت آن چیزی از خداوند طلب نکرد  و خداوند به پاس اینگونه بذل و اخلاص ها، نام و یاد قیام عاشورا را برای همیشه ماندگار کرد.

وی گفت: هر ساله این همایش که از اسناد مظلومیت قیام خونین کربلا و امام حسین (ع) است تاثیر عاطفی بر دل و روان زنان و مادران مسلمان  و جوانان و شیرخواران ونونهالان می‌گذارد و همین بس است که این طفلان سربازانی برای حضور در قیام امام زمان (عج) خواهند بود.

وی گفت: امیدواریم که به فضل پروردگار با گرامیداشت و تعظیم شعایر اسلامی که همگی برگرفته از تقوای قلوب است، مسیر مهدویت وقیام و ظهور امام عصر(عج) مهیا شود و سپاهی از شیرخوارگان برای سربازی آن حضرت تربیت وتشکیل دهیم. 

نمایش تعزیه شهادت حضرت علی اضغر(ع)، قرائت نذرنامه و مداحی و مرثیه سرایی مداحان اهل بیت (ع) از دیگر برنامه‌های این همایش باشکوه و معنوی حسینی بود.