به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه امروز بوشهر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از فریضه‌هایی است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف به معنی آراستگی به فضائل و هدایت به سمت کمال است خاطرنشان کرد: نهی از منکر به معنی پیراستگی از رذایل و پیشگیری از سقوط به باتلاق ابتذال است.

امام جمعه بوشهر به شرایط منطقه و جهان اشاره کرد و ادامه داد: دوران کدخدایی آمریکا و جهان استکبار به سر آمده است و شکست‌پذیری آنها را در اتفاقات کشورهای سوریه و لبنان و عراق دیدیم.

وی با بیان اینکه اسلام مهمترین نیاز جهان است، تصریح کرد: وابستگی برخی از کشورها به غرب در حال افزایش است و شاهد وارد شدن خدشه به وحدت جهان اسلام هستیم.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه ملت ایران همواره مقابل زورگویان ایستادگی کرده و نمی‌ترسد، تصریح کرد: ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و ملت ایران نمی‌هراسد و مقابل استکبار جهانی عقب ننشسته است.

وی بیان کرد: جهان استکبار در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در حال فشار به کشور ما است و از همه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود در این مسیر استفاده می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ادامه داد: ملت ایران اسلامی با وجود فشارهای متعدد دشمنان ایستادگی کرده است و در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی به موفقیت‌های خوبی رسیده است.

وی با بیان اینکه اروپایی‌های نیز همچون آمریکایی‌ها نسبت به برجام بی‌اعتنا هستند، افزود: خود محوری، چپاول ثروت و کسب اقتدار در جهان از ویژگی‌های مشترک اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها است.