به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های این هفته نماز در جمع نمازگزان با اشاره به  دیدارنمایندگان مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری در ۱۵ شهریور ماه گفت:بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار نقشه راهی برای مسئولان و نخبگان و رسانه های کشور برای مقابله با جنگ اقتصادی و رسانه ای وتوطئه های دشمن علیه ملت ایران، نظام و انقلاب در ماه های اخیر است.

وی با اشاره به گوشه هایی ازبیانت رهبری در این دیدارافزود:  :امروز دشمن با راه اندازی یک جنگ تمام عیار اقتصادی و رسانه ی سعی در القاء احساس به بن بست رسیدن نظام را در بین مردم ایجاد کند  ولی همه باید در مقابله با این توطئه ها هوشیارانه برخورد کنند.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد:توطئه ها و القائات  دشمنان همه در راستای ناامید کردم مردم از انقلاب ،نظام اسلامی و آینده است ولی ملت ایران به فضل الهی وبرکت امم حسین (ع) و با وحدت و همدلی از این برهه خطیر و پیچ تاریخی نیز به سلامت عبور خواهند کرد و نقشه دشمنان را همچون گذشته نقش برآب خواهند کرد.

وی با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر فرماندهان گروهگ تروریستی منحله دموکرات در خاک عراق  گفت:ایران همواره با ملت عراق سفره احسان گسترده و در خطرات در کنار آنها بوده است اما اگر دشمنان انقلاب درصدد استفاده از خاک عراق علیه امنیت کشور ما باشند ما این را حق خود می دانیم که از امنیت کشور و ملت خود دفاع کنیم.

وی گفت:این حمله موشکی پاسخی به تروریست ها و پیام روشنی به مقامات آمریکایی و صهیونیستی بودکه ایران در مقابله با دشمن و تروریست ها هیچ ملاحظه ای جزءحرمت و کرامت ملت ایران در نظر نمی گیرد و  دشمنان  باید منتظر پاسخ قاطع جمهوری اسلامی باشند.

وی گفت:دشمنان برای رسیدن به اهداف خود درصدد ایجاد اختلاف بین دو ملت ایران و عراق  و ایجاد فتنه و ناامنی هستند  که برای مقابله با این توطئه ها باید هوشیار بودو فریب ترفندهای آنها را نخورد.

وی با اشاره به فرارسیدن محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی با تسلیت این ایام عزاداری  گفت: از نکات مهم این ایام برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا است که همه باید به آن اهتمام ویژه داشته باشند و باشکوه برگزار شود و زیرا امام حسین (ع) نیز در واقعه کربلا در بحبوحه جنگ نماز را اقامه کرد و به آن اهتمام ورزید.

امام جمعه گناوه با اشاره به آیین های پرشور عزاداری در شهرستان گناوه  در این ایام و تقدیر از برگزار کنندگان گفت: به لطف خدا شهرستان گناوه در این ایام منور به قدوم وعاظ  و علماء گرانقدری است که مردم باید از حضور آنها حداکثراستفاده و بهره را ببرند.

وی گفت:آنچه امروز دشمنان دنبال می کند خلوت کردن مجالس مذهبی و منابر محرم و امام حسین (ع) است که باید مراقب بود تا این مجالس را هر چه پرشورتر و باشکوه‌تر برگزار کرد.