به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در نماز جمعه امروز بردخون با تشریح حماسه عاشورا اظهار کرد: صبر، استقامت، پایداری، فداکاری، ایثار و وفاداری تا مرز شهادت از ویژگی های نهضت عاشورا است.

وی افزود: پایداری در راه هدف، غلبه بر محاصره و تحریم آب و تحمل شرایط سخت کربلا آسان نبود و دشمن فکر می کرد با بستن آب امام تسلیم می شود اما پس از ۱۴۰۰ سال از حادثه کربلا هر روز نام و یاد امام در دلها زنده تر می شود.

وی با تقدیر از بانیان، خطبا، ذاکران و عزاداران حسینی گفت: عزاداری بر امام حسین باعث بقای اسلام است و همین مراسم عامل نفوذناپذیری امت از انحرافات دشمن است اما برخی روشنفکران می گویند پس از این مدت چرا عزاداری کنیم.

امام جمعه بردخون ابراز داشت: انقلاب اسلامی از عاشورا نشأت گرفته و ریشه در عاشورا دارد و امام خمینی با الهام از نهضت کربلا انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

خطیب جمعه بردخون اظهار کرد: برخی از انتقاد نگرانند و آن را مساوی تخریب می دانند اما مقدمه پیشرفت و تکامل است و نباید انتقادات سازنده را سیاه نمایی بدانیم زیرا هرکسی اشتباه می کند و معصوم نیست.

وی با بیان اینکه در یک جنگ اقتصادی هستیم، گفت: ملت ایران شرایط سختی را تحمل کرده و آزمایش های دشواری را سپری کرده و در برابر دشمنان سینه سپر کرده و حامی انقلاب و نظام و ولایت بوده است.

امام جمعه بردخون خطاب به مسئولان گفت: شما در برابر آزمایشی بزرگ و سخت قرار دارید آیا هوای مردم دارید، مردم که همواره در کنار شما و حامی نظام بوده اند آیا مردم را درک می کنید.

وی با بیان اینکه مفاسد اخلاقی ریشه مفاسد اقتصادی است، اضافه کرد: گاهی گفته می شود دلار و ارز مهم نیست اما همه چیز زندگی مردم حتی سبزی خوردن هم به دلار گره خورده پس برای مشکلات مردم چاره اندیشی کنید.

خطیب جمعه بردخون حرکت جهادی را چاره کار دانست و افزود: مسئولان شبانه روز کار کنند، تا کی مردم گرانی و احتکار و کاهش ارزش پول ملی را تحمل کنند.

وی ادامه داد: با مردم سخن بگویید و واقعیت ها را بازگو کنید و با حضور در رساته ملی حقایق و واقعیت ها را برای مردم بگویید.

رکنی حسینی با انتقاد از حضور نمایشی مسئولان در بین مردم، گفت: برخی از مسئولان به صورت نمایشی و فیلم در بین مردم حاضر می شوند اما شما را به ابوالفضل قسم می دهیم شبانه روز کار کنید و با مردم سخن بگویید.

وی گفت:مشکل اقتصادی مردم تحریم نیست زیرا ۲۰ درصد به تحریم و ۸۰ درصد به خاطر بی تدبیری و سوء مدیریت مسئولن است.

رکنی حسینی تصریح کرد: تا زمانی به خارج وابسته هستیم اقتصاد دچار نوسان است و تنها اقتصاد مقاومتی چاره ساز است و اقتصاد ما به یک جراحی بزرگ و سخت نیاز دارد زیرا با اقتصاد وابسته نمی توان استقلال کشور را حفظ کرد.

امام جمعه بردخون با اشاره به وضعیت بردخون گفت: حق بردخون این نیست زیرا از دیلم تا عسلویه همه شهرها و روستاها اسکله دارند اما بردخون در حسرت اسکله است.

وی افزود: هربار وعده می دهند و به تازگی وعده افتتاح در دهه فجر داده اند مگر تفاوت بردخون با دیگر شهرها چیست.

رکنی حسینی خاطرنشان کرد: ۹ سال به عنوان خادم مردم درباره اسکله سخن گفتیم اما تا هنوز به جایی نرسیده است.

وی ادامه داد: متاسفاته مسئولان ناراحت می شوند اما به نماینده مجلس، فرماندار و استاندار و شیلات می گوییم تا کی می خواهید با وعده قضیه را پایان دهید.

خطیب جمعه بردخون ابراز داشت: هرکس مسئولیتی پذیرفت باید به مردم جواب دهد و با مردم بنشیند.

وی در پایان گفت: همه کسانی که مسئولیتی دارند چرا از مردم می ترسند و بین مردم حاضر نمی شوند چرا پاسخگوی مردم نیستند.