به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام‌ عباس دشتی صبح یکشنبه در شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: پس از ۱۰ روز عزاداری برای سید و سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین (ع) و ٧٢ یار باوفایش و در آستانه گرامی داشت ٨ سال دفاع مقدس که بزرگداشت غیرت، مردانگی، میهن‌پرستی و رشادت‌ها و دلاوری‌های زنان و مردان ایران اسلامی است، شاهد تلاش مذبوحانه تروریستی  گروهی وابسته به بیگانگان  برای خدشه وارد کردن به امنیت، اتحاد،  همبستگی، انسجام ملی و تمامیت ارضی کشور هستیم.

وی تصریح کرد: این حادثه تروریستی نشان داد که انقلاب اسلامی ایران، همچنان با گذشت قریب به چهار دهه از حیات پرفرازونشیب خود، هنوز همچون دهه ١٣۶٠، مورد طمع و آماج اقدامات تروریستی و کور بدخواهان و دشمنان داخلی و خارجی قرار دارد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: امام حسین (ع) با حرکت خود تحاریف را زدود و اسلام ناب را احیا کرد و سبب بقای اسلام ناب شد و مفاهیم دقیق از ارزش‌های انسانی به منصه ظهور گذاشت.

وی بابیان اینکه تقارن عجیبی بین سالروز قیام سیدالشهدا و چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و هفته دفاع مقدس است گفت:  امروز حضور پرشور مردم به‌ویژه جوانان و دانشجویان ما که تربیت‌شده در مکتب سیدالشهدا (ع) هستند در مراسم به‌ویژه در ایام عزاداری سید شهدا (ع) به استکبار ثابت کرده است که فشار بر این ملت بی‌فایده است.

دشتی افزود:  امروز دشمن با تمام توان با راه انداختن موج عظیمی از تبلیغات رسانه‌ای می‌خواهد این قیام را در هم شکند همانند آن روزی که اهل‌بیت امام حسین (ع) در شام بودند و بنی‌امیه می‌خواست با تمام توان مقاومت و ایستادگی کاروان کربلا را در هم بشکند اما حضرت زینب (س) فرمود سختی‌ها کربلا و شهادت برادران و یاران و اصحاب در کربلا در این مسیر هم زیباست.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت: دین همیشه هزینه داشته و این هزینه‌ها از قبل انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس آن را ملت هزینه کرده و امروز هم در سایه وحدت و یکپارچگی و تأسی از قیام عاشورا در مقابل دشمنان مقاومت خواهد کرد.

ترویج مسئولیت های اجتماعی

مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فرهنگ هویت یک ملت است و ارزش های فرهنگی روح  و معنای حقیقی یک ملت هستند و سایر امور ذیل فرهنگ محسوب می شوند

هدی دشتی عنوان داشت: عرصه فرهنگ عرصه تعامل و تقابل است و باید بتوانیم زمینه‌های مناسب رشد عقلانی دموکراسی و مهارتهای ارتباطی را توسعه دهیم .

وی تصریح کرد: مقوله فرهنگ تابع زمان و مکان است و شناخت عرصه و میدانی که در آن قرار گرفته ایم برای شروع و انجام فعالیت‌های فرهنگی بسیار حائز اهمیت است.

مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: ما مسئول جامعه تحت مدیریت خود هستیم و قطعاً این مسئولیت ماندگار نخواهد بود بنابراین باید از این فرصتی که در اختیار داریم به گونه ای استفاده کنیم که در پایان رضایت قلبی و ثمرات ارزشمندی به یادگار بگذاریم .

هدی دشتی عنوان داشت:  در سال‌های اخیر فعالیت‌های فرهنگی خوبی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  صورت گرفته و دانشگاه در جایگاه قابل قبولی هست.

وی گفت: وجود پتانسیل‌های ارزشمندی چون بسیج جامعه پزشکی، ستاد شاهد و ایثارگر و دیگر بخش‌های ستادی، حضور دانشجویان فرهیخته و نخبه در عرصه فرهنگی، فعالیت های اتحادیه ها، تشکل ها و کانون ها همه و همه زحمات عزیزانی است که در این عرصه مسئول و متولی امر بودند.

هدی دشتی اظهار داشت:  مهمترین و اصلی‌ترین عناصر تربیتی و تعلیم در دانشگاه، حضور وجود اساتید ارزشمند است که تاثیر گذار بوده اند و ما آنچه بعنوان جلوه های معنوی در دانشگاه می بینیم نه بخاطر ساختار انقلابی دانشگاه بلکه به خاطر حضور و وجود افراد انقلابی و متدین در محیط دانشگاهی است.

مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آنچه در دانشگاه حائز اهمیت است، بحث اخلاق حرفه ای و ترویج مسئولیت های اجتماعی است ، توسعه اخلاق حرفه ای باید در بین دانشجویان و همکاران دانشگاه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و از سوی دیگر بحث ترویج مسئولیت های اجتماعی است که باید در بین دانشجویان نهادینه گردد، اگر این موضوع محقق شود، آینده دانشگاه تضمین خواهد شد.