به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سرهنگ سید جواد رضوی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای برخورد قاطع با انواع سرقت و جلب رضایت شهروندان و در پی وقوع چند فقره سرقت در بخش شبانکاره، شناسائی و دستگیری سارق یا سارقان و کشف سرقت‌ها به‌عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته توسط مأموران پلیس شخصی به نام «ح-ح» که حین سرقت موتورجوش و مقداری کابل از بلوک‌زنی اطراف شبانکاره بود دستگیر شد.

سرهنگ رضوی بیان کرد: متهم در بازجوئی ها و تحقیقات فنی به ارتکاب ۱۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی، سرقت داخل خودرو، سرقت منزل، سرقت در معابر اعتراف و پس از تشکیل پرونده وتکمیل تحقیقات جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

وی افزود: مأموران انتظامی شهرستان دشتستان حین کنترل وسایل نقلیه عبوری در محور های مواصلاتی یک دستگاه کامیون حامل لوازم خانگی قاچاق شامل تلویزیون، ماشین لباسشویی، ظرفشویی و یخچال را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان بیان داشت: این محموله به صورت غیرقانونی از طریق یکی از شهرستان های استان بارگیری و در حال انتقال به دیگر نقاط کشور بود.

سرهنگ رضوی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی محموله های کشف شده را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند تصریح کرد: در همین ارتباط یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.