محمد جواد فرامرزی در گفت وگو با خبرنگار مهر به اهمیت بسیار بالای پیاده روی اربعین اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه های مختلفی توسط کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد اربعین برگزار می شود.

وی با اشاره به تدوین و اجرای طرح معنوی نائب الشهید در پیاده روی اربعین حسینی امسال با شعار «حب الحسین یجمعنا» خاطرنشان کرد: هر زائر به عنوان نایب یک شهید در این پیاده روی حضور می یابد.

دبیر کارگروه شاهد کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان بوشهر با اشاره به توزیع کارت های نیابت شهدای کشورهای مختلف به چهار زبان عربی، انگلیسی، اردو و فارسی بیان کرد: این طرح در شش موکب و غرفه اجرا می شود.

وی با اشاره به اهمیت ترویج گفتمان نیابت شهداء در میان مردم و اقشار مختلف افزود: در این طرح هر زائری که تصمیم می گیرد به پیاده روی اربعین حسینی بیاید، نیت کند که نائب شهیدی باشد و پیاده روی و زیارت خود را متبرک به نام و یاد شهیدی کند.

فرامرزی خواستار اطلاع رسانی و توریج این طرح توسط دستگاه های ذیربط شد و اضافه کرد: مهمترین مشکل در مسیر اجرای شایسته این طرح ضعف منابع مالی و امکانات و عدم همراهی مؤثر نهادهای مسئول است.

وی تاکید کرد: این طرح از مؤثرترین و ارزشمندترین طرح های فرهنگی در حوزه اربعین است که مورد استقبال چشمگیر و زاید الوصف زوار اربعین حسینی و مسئولان کشور عراق قرار گرفته است.

دبیر کارگروه شاهد کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان بوشهر با اشاره به اجرای این طرح برای سومین سال، ادامه داد: امیدواریم موجبات شادی و رضایت شهدا قرار گرفته باشد.