‌به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سالار عبدالهی عصر دوشنبه در حاشیه کلاس آموزشی طرح ملی آمارگیری مسکن روستایی اظهار داشت: اجرای این طرح از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و هر پنج سال یکبار برگزار می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح آمارگیری مسکن روستایی در  ۱۴۹ روستای استان بوشهر بیان کرد: به همین منظور این کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان، بازبینان و ماموران آمارگیر استان بوشهر برگزار شده است.

معاون بازسازی بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به برگزاری این کارگاه از امروز تا ۱۹ مهرماه، خاطرنشان کرد: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی ۱۴۹ روستای استان بوشهر زیر پوشش قرار می‌گیرند. 

وی با اشاره به اجرای چندین مرحله طرح آموزشی برای اجرایا ین طرح، تصریح کرد: مرحله نخست دوره آموزشی طرح یاد شده برای معاونان و استادان کلاس آموزشی آمارگیران در تهران برگزار شد. 

عبدالهی ادامه داد: سه روز دوم این کارگاه آموزشی در شهرستان بوشهر برگزار می‌شود که یک روز آن نیز به صورت عملی است و در پایان دوره آموزشی یاد شده به آمارگیران گواهینامه داده می‌شود. 

وی ادامه داد: مشخصات روستاهای استان بر اساس نقشه‌های راهنما و در قالب سه فرم فهرست بهره‌برداری، ویژگی‌های واحد مسکونی و ویژگی‌های کل روستا صورت می‌گیرد.