بـوشــکان نیـوز
تیتر اول
کتاب نویسنده بوشکانی رونمایی شد/ کتاب “رام و نارام” نوشته مرضیه نوروزی رونمایی شد

کتاب نویسنده بوشکانی رونمایی شد/ کتاب “رام و نارام” نوشته مرضیه نوروزی رونمایی شد

وی از سال 1390با رویکردی بومی به طور جدی در عرصه ادبیات به فعالیت پرداخت و نخستین مقاله اش با عنوان "بررسی و مقایسه ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 61406
 • تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
 • ۰ نظر چاپ
 • مشکلات اقتصادی رفع شود/ FATF گرهی را باز نمی‌کند

  به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه در خطبه های این هفته نماز در جمع نمازگزاران با اشاره به دیدار سران سه قوه کشور با مقام معظم رهبری در هفته جاری اظهار داشت: حل مشکلات جاری اقتصادی در کشور و تامین نیازمندی های ضروری مردم از نکات مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری در این دیدار بود.

  وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری حل مشکلات کشور نیازمند به کار جهادی و تلاش فوق العاده است که همه آحاد و اقشار باید برای حل این مشکلات تلاش و همکاری و کار جهادی کنند تا مشکلات که امروز جامعه با آن روبرو است حل شود.

  امام جمعه گناوه گفت: مشکلاتی مانند گرانی، کاهش قدرت خرید مردم و معیشت بخش بزرگی از مردم و اقشار آسیب پذیر که دچار این تنگناها هستند تنها با کار جهادی و تلاش مضاعف قابل حل است.

  وی گفت: برای حل مشکلات بنیادی اقتصادی مانند مشکلات بانکی و بحث نقدیندگی که امروز در جامعه وجود دارد نیز باید این نقدینگی به سوی تولید هدایت شود.

  رکنی حسینی گفت: همکاری و همیاری خود مردم از نکات مهم در حل مشکلات کنونی است زیرا عده ای در جامعه سعی در قرار دادن مردم در فشار بیشتر دارند و لذا فضاهای روانی جامعه باید کنترل شود و مردم در این زمینه همکاری کرده و خودتحریمی نکنند.

  وی گفت: ملت ما به حول و قوه الهی با تلاش و کوشش و اجرای منویات مقام معظم رهبری با عنایت اهل بیت (ع) از این پیچ تاریخی با سربلندی عبور خواهد کرد و بار دیگر نقشه دشمنان را نقش بر آب می کند.

  امام جمعه گناوه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که در کشور مشکل غیر قابل حل وجود ندارد و کشور در بن بست نیست گفت: کشور ما از نظر ذخائر الهی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و با این منابع خدادادی می‌طلبد که با تلاش و کار جهادی و عزم و اراده و با استفاده از ظرفیت بی بدیل جوانان بر مشکلات پیروز شویم.

  وی گفت: جوانان مملکت ما در طول دفاع مقدس با وجود سن کم حماسه های بزرگ خلق کردند و امروز نیز باید بستر لازم را برای حضور جوانان باانگیزه فراهم کرد و از ظرفیت های آنها برای حل مشکلات به خوبی بهره مند شد.

  رکنی حسینی گفت: آنچه امروز قابل خریدن نیست عزت و اقتدار است و به برکت خون شهدا و همت مردم شریف و عنایت اهل بیت (ع)امروز اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان زبانزد است و خود دشمنان نیز به آن معترفند.

  وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه اربعین حسینی گفت: موکب خدام الحسین (ع) از گناوه هر ساله در کربلا برپا می‌شود و به زائران حسینی خدمات ارائه می‌دهد که امسال نیز به یاری و کمک مردم این موکب برپا خواهد شد و دشمنان که در صدد کمرنگ کردن اربعین و دور کردن مردم از اهل بیت (ع)  و اختلاف بین دو ملت هستند باز هم به اهداف خود نخواهند رسید.

  رکنی حسینی با اشاره به تصویب لایحه عدم تامین مالی تروریست توسط مجلس شورای اسلامی و موضع گیری های مختلف در کشور پیرامون آن گفت: امیدواریم آنچه به مصلحت مردم است توسط تصمیم‌گیران در این زمینه اتخاذ شود.

  وی با اشاره به ۲۲ مهرماه روز جهانی استاندارد گفت: رعایت استاندارد یکی از نکات مهم که می‌تواند کشور ما را در زمینه اقتصادی ممتاز کند و امیدواریم بتوانیم در همه زمینه ها و تولیدات کالاها استانداردهای بین المللی را رعایت کنیم.

   FATF گرهی را باز نمی‌کند

  حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار اظهار داشت: از جمله عوامل مهم زمینه ساز شکل گیری حادثه عاشورا کم رنگ شدن معنویت و گرایش به دنیا پرستی و تجمل گرایی است. در کربلا بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف دنیائی خود به ستیز و قتال با ولی خدا پرداختند.

  وی اضافه کرد: طمع رسیدن به فرمانداری ری، دست‌یابی به دارایی های  وعده داده شده و دارا بودن تفکر  تجمل گرایی مسائلی بود که بسیاری از افراد را کور و کر کرده بود به طوری که به خاطر این  مظاهر دنیایی در برابر ولی خود ایستادند. 

  امام جمعه دلوار ادامه داد: زمانی که انسان دنیاگرا شود و در هر جامعه ای مردم و حاکمان آن به فکر مال اندوزی و تجملات باشند چشم خود را روی حق و حقیقت می بندد و مبتلا به غفلت شده و خود را تا مرز هلاکت به پیش می بردند.

  وی با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی بیان کرد: اجتماع اربعین حسینی میعادگاه ارادتمندان اهل بیت عصمت(ع) و خار چشم استکبار جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار است و به فصل الهی جهان اسلام بار دیگر در اجتماعی میلیونی قدرت خود را در مقابل دشمنان به منصه ظهور خواهد گذاشت.

  وی افزود: حرکت عظیم مردمی اربعین هر سال باشکوه‌تر از سال گذشته به نمایش گذاشته می‌شود چرا که عشق مردم به اهل بیت(ع) قلبی و دیرنه است و مردم در هر شرایط سختی هم که قرار بگیرند اما از لرادت و عشقشان به ابی عبدالله (ع) ذره ای کاسته نخواهد شد لذا علیرغم مشکلات اقتصادی و گرفتاریهای بسیار مردم اما به فضل الهی و در سایه الطاف و عنایت خود سیدالشهدا علیه السلام اربعین امسال هم حماسی و باشکوه تر از سالهای قبل برگزار خواهد شد.

  زاهددوست با اشاره به طرح فرهنگی نایب الشهدا خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌های ناب و ارزشمندی  که در ایام اربعین انجام می شود طرح نائب الشهداست که بر اساس این طرح زائران اربعین حسینی از باب ادای دین به شهداء  به نیابت از یک شهید در راهپیمایی عظیم اربعین حاضر شوند.  این طرح مقدمه‌ای برای انس و ارتباط معنوی با شهدا در طول سال است و امیدواریم  بحث انس و ارتباط معنوی با شهدا در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

  وی افزود: باز شدن راه کربلا و پهن شدن سفره زیارت حرم امام حسین (ع) یکی از ثمرات خون شهدای عزیز است. شهدایی که آرزو داشتند به زیارت امام حسین(ع) بروند؛ امابا خون خود مسیر زیارت را برای ما باز کردند. امیدواریم زائران عزیز زیارت اربعین را به نیابت از شهدای گرانقدر به جای آورند تا از این طریق دین خود را به شهدا اداء کنیم.

  امام جمعه دلوار با اشاره به تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این لایحه چهارمین لایحه درخواستی کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) از ایران است. منطور از FATF یک سازمان همکاری میان دولت‌هاست که به صورت ظاهر ماموریت خود مقابله با پول‌شویی و مبارزه با تروریسم می داند. اما در واقع هدفشان اشراف اطلاعاتی بر سیستم‌های مالی کشورها و اعمال خواسته غرب در کشورهاست خصوصا آن کشورهایی که هدف تحریم ظالمانه آنها قرار دارند.

  وی گفت: کارشناسان دلسوز کشور پیوستن به FATF و پذیرفتن دستورات این سازمان را، به صلاح کشور نمی دانند و برای این ادعا هم دلایل بسیار کارشناسی و فنی دارند. متأسفانه مسئله ای به این مهمی و حیاتی گاهی در فضای مسموم دو قطبی و سیاسی تا حد یک دعوای سیاسی تقلیل می یابد که این فضا مسموم و در نهایت به ضرر کشور است.

  زاهددوست تاکید کرد: آن آقایانی که یکروز در این کشور برجام را حلال مشکل آب و نان مردم می دانستند امروز بدون هیچ دلیل فنی و کارشناسی FATF را حلال مشکلات کشور می دانند و وقتی هم که نمایندگان می‌پرسند چه ضمانتی برای حل مشکلات معیشت مردم وجود دارد می گویند ما تضمینی نمی‌کنیم.

  وی اضافه کرد: واقعیت این است که برجام تاسیسات هسته‌ای ما را نابود کرد و هیچ گشایشی هم در زندگی مردم درست نکرد و FATF هم اگر جلوی آن گرفته نشود امنیت مثال زدند کشور قربانی می شود و به گفته کارشناسان هیچ گره‌ای هم از  اقتصاد  و معیشت مردم باز نخواهد کرد.

  امام جمعه دلوار ادامه داد: عجیب اینجاست که برخی نمایندگان دلیل حمایت خود از FATF را شفافیت و شفاف سازی اقدامات مالی می دانند در حالی که همین نمایندگان به طرح شفاف سازی آرای نمایندگان رای ندادند.

  وی اظهار داشت: حداقل فایده طرح شفاف سازی آرای نمایندگان نمایندگان مجلس این است که وقتی اقدام خسارت آور مانند FATF در مجلس مطرح می شود برای مردم و جامعه معلوم می شود چه کسانی در این اقدام خسارت آور برای کشور مشارکت کرده اند و فردا نتوانند زیر بار مسئولیت آن فرار کنند.

  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  به روایت تصویر
  جدیدترین اخبار ایران و جهان

  هفته‌ای دومرتبه غذای گرم در مناطق محروم تهران توزیع می‌کنیم

  آنکارا: اسد از راه دموکراتیک انتخاب شود، با او همکاری می‌کنیم/ ترامپ در فکر استرداد گولن است

  پیش تولید سریال «موسی (ع)» آغاز شد

  ضرورت توجه به روزنامه‌نگاری علمی در توسعه ملی/انتقاد نسبت به حضور افراد ناآشنا به علم در رسانه‌

  چه عواملی بازار ارز را متعادل کرد؟

  توضیحی برای یک مصوبه مجمع/آخرین خبر از حادثه چابهار/تعبیر جهانگیری از وضعیت دانشگاه‌ها و…

  ۱۲۰ طرح اشتغال‌زا در دشتی اجرا می‌شود

  توضیح مجمع تشخیص درباره مصوبه اخیر پیرامون لایحه مبارزه با پولشویی

  فرمانده جدید تیپ پیاده سپاه استان بوشهر معرفی شد

  جشنواره نوجوان خوارزمی در دو محور اجرا می‌شود

  پیش بینی اکسپرس روسیه از قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا

  دانش‌آموزان بوشهری مروج فرهنگ صحیح مصرف برق می‌شوند

  مهلت آثار جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان بوشهر تمدید شد

  جزییاتی از احتمالات چگونگی ورود مواد منفجره در حادثه چابهار

  ۸۰ درصد مصرف برق در استان بوشهر مربوط به دستگاه‌های سرمایشی است

  مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی تمدید شد

  آمادگی صندوق نوآوری برای حمایت از پژوهش‌های علوم‌انسانی/ارائه راهکارهایی برای صدور ضمانتنامه

  توضیح پلیس در مورد ابطال معاینه فنی پس از تصادف

  حناچی حکم شهرداران مدارس را اعطا کرد

  تلاطم نرخ ارز ملوانان بوشهری را بیکار کرد/ تعطیلی بازار ته‌لنجی

  نظارت بر قیمت‌های آجیل و خشکبار در استان بوشهر افزایش یافت

  توضیحات یک مقام آگاه درباره پرونده «وحید صیادی نصیری» و گروهک حامی وی

  سارق حرفه‌ای موتورسیکلت در بوشهر دستگیر شد

  نرخ بیکاری ۱۸ درصدی در شهرستان تنگستان چالشی بزرگ است

  جهانگیری: هیچ وقت آرامشی به خوبی وضع فعلی در دانشگاه‌ها نداشتیم

  تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر افزایش یافت

  تشکیل جلساتی بین سران سه قوه برای تعدیل بودجه ۹۸

  روزگار سکوت آونگان

  ۴۰ پروژه بهداشتی استان بوشهر افتتاح می‌شود/ تکمیل اورژانس هسته‌ای

  لایحه بودجه ۹۸ یکشنبه آینده به مجلس ارائه می‌شود

  توضیح انصاری درباره لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و ارتباطش با FATF

  ائتلاف آمریکایی یک مسجد را در سوریه منهدم کرد

  جلسه شورای امنیت برای بررسی پایبندی ایران به برجام شکست بزرگی برای آمریکا بود

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "بوشکان نیوز " مجاز می باشد.

  © 2017 Bushkan News Agency (bushkannews.ir). All rights reserved