امروز: سه شنبه, ۳ مرداد , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ | کد خبر : 625
     
 • با توجه به آمار ارائه شده حدود ۱۷ درصد از شاغلین استان بوشهر در بخش کشاورزی، ۲۳٫۵ درصد در بخش صنعت و ۵۹٫۵ درصد در بخش خدمات مشغول به کار هستند. کما اینکه در میانگین آمار کشوری به ترتیب ۱۸٫۹ درصد در بخش کشاورزی، ۳۳٫۶ درصد در بخش صنعت و ۴۷٫۵ درصد از شاغلین در…

  با توجه به آمار ارائه شده حدود ۱۷ درصد از شاغلین استان بوشهر در بخش کشاورزی، ۲۳٫۵ درصد در بخش صنعت و ۵۹٫۵ درصد در بخش خدمات مشغول به کار هستند. کما اینکه در میانگین آمار کشوری به ترتیب ۱۸٫۹ درصد در بخش کشاورزی، ۳۳٫۶ درصد در بخش صنعت و ۴۷٫۵ درصد از شاغلین در بخش خدمات مشغول به کار هستند.

   

  http://www.daneshjonews.com/gozaresh/uploads/p1808dggsq1j0q16btmmqqfs11c32.jpg

   

  طبق این آمار بیشترین درصد شاغلین کشاورزی کشور در استان آذربایجان غربی با ۳۸٫۶ درصد و کمترین شاغلان کشاورزی در استان تهران با حدود ۱٫۶ می باشند. بیشترین درصد شاغلین صنعتی در استان یزد با ۴۳٫۲ درصد و کمترین درصد شاغلین صنعتی نیز متعلق به استان کرمانشاه با ۲۱٫۸ درصد بوده است. نکته جالب توجه اینکه استان بوشهر از نظر کمترین شاغلین صنعتی در رده دوم استانهای کشور قرار دارد. در حوزه شاغلین بخش خدمات نیز استان تهران با ۶۴٫۵ درصد بیشترین نیروی کار خدماتی را دارا می باشد و پس از آن استان بوشهر با ۵۹٫۵ درصد در رتبه دوم قرار دارد. از سوی دیگر کمترین شاغلین در بخش خدمات در استان خراسان جنوبی با ۳۴٫۶ درصد می باشند.

   

   

   

  هشداری به مسئولین آینده استان در مورد ترکیب جمعیتی شاغلین

   

  با نگاهی گذرا به آمار ارائه شده برای ترکیب اشتغال استان بوشهر، این امر نشان دهنده ی آسیب پذیری بالای شاغلین در استان در مواجهه با نوسانات اقتصادی می باشد چرا که درصد بالای نیروهای خدماتی با حقوق های تقریباً ثابت به مراتب از شاغلین در بخش کشاورزی و صنعت آسیب پذیرتر می باشند. پس نگاه دولت آینده به استان بوشهر باید در جهت هدایت نیروی کار به سمت بخش کشاورزی و صنعت باشد چرا که حضور نیروی کار در این دو بخش نشان دهنده ی پویایی اقتصادی یک منطقه می باشد که متأسفانه با توجه به صنایع عظیم موجود در استان و تأثیر بسزای بخش کشاورزی استان تا کنون راهکار مناسبی جهت هدایت نیروی کار بومی به این دو بخش ارائه نگردیده است و ما همچنان شاهد ورود خیل عظیم نیروهای غیر بومی (بویژه از استانهای همجوار) در این دوبخش اصلی و اقتصادی استان می باشیم.

   

  امید است مسئولین آینده استان بوشهر بتوانند در زمینه اشتغال زایی زمینه های مناسب را برای هدایت نیروی کار به بخشهای صنعتی و کشاورزی فراهم نمایند تا از جهتی موجب پویایی نیروی کار و مهمتر از آن موجب پویایی اقتصادی این استان شوند.دانشجونیوز

   

  نظرات کاربران در "شاغلین استان بوشهر بیشتر در چه بخشهایی مشغول به کار هستند؟"
  آخرین اخبار