به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سرهنگ خضر فقیه عصر دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیر با بیان اینکه معروفی بالاتر از ایجاد نظام اسلامی و حفظ نظام اسلامی نیست، اظهار داشت: همه مردم و مسئولان موظف هستند بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در توسعه معروف‌ها و جلوگیری از منکرها تلاش کنند.

فقیه با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸ هزار نفر از نیروهای بسیج مردمی استان بوشهر، عضو مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر هستند، تصریح کرد:در راستای نهادینه کردن این فریضه مهم الهی در جامعه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان‌های استان بوشهر فعال شد و اقدامات مهمی انجام داده است.

وی،با بیان اینکه، این نهاد بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در اشاعه فرهنگ فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر تلاش می‌کند، خاطر نشان کرد: این پیگیری‌ها در سه حوزه امر به معروف و نهی از منکر مردم به مردم، مردم به دولت و دولت به مردم انجام می‌شود که در این جا منظور از دولت، تمام حاکمیّت اجرایی است.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با تاکید بر تامین رفاه مردم و رفع مشکلات و پیگیری دغدغه های آنان، توسط مسئولان، گفت: مردم در زمینه اجرای فریضه امر به معروف از مسئولین مطالبه‌گر باشند.

سرهنگ خضر فقیه گفت: پیشگیری از فسادهای اجتماعی، اعتلای فرهنگ اسلامی، سلامت محیط اخلاقی و رونق دادن به اقتصاد و تولید از دیگر اهداف مجمع رهروان امربه معروف است.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر گفت: اگر مسئولین نظام جمهوری اسلامی منویات رهبری را بیش از پیش اجرایی کنند مسائل و مشکلات مختلفی از مردم حل می ­شود.

لزوم ترویج امر به معروف

امام جمعه دیر نیز در نشست گفت: امر به معرف و نهی از منکر از واجبات بزرگ فریضه الهی است که باید در جامعه ترویج شود.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی با بیان اینکه همگان در اقامه فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر باید مسئولیت پذیر باشند، اظهار داشت: تقویت فرهنگ عمومی و پالایش نقاط ضعف باید در اولویت قرار بگیرد.

امام جمعه دیر پیاده رویی اربعین حسینی را  یک حرکت بزرگ فرهنگی و نماد وحدت شیعه و سنی، ادیان الهی و کشورهای عراق و ایران برشمرد و تصریح کرد: شرکت بیش از۲۰ میلیون عزادار در رزمایش بزرگ فرهنگی پیاده روی اربعین در کربلا و میلیون ها نفر در پیاده روی جاماندگان حسینی در داخل کشور نماد عشق و دلدادگی به اهل بیت است.

برگزاری باشکوه جشن‌های انقلاب

فرماندار شهرستان دیر نیز گفت: شورای فرهنگ عمومی، ظرفیتی مهم و تاثیر گذار در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه دارد و همه باید به دقت مصوبات و تصمیم های این شورا را در حوزه کاری خود دنبال و اجرایی کنند.

حمزه اعتماد با اشاره به در پیش بودن سالروز چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اظهار داشت: امسال جشن های انقلاب باید باشکوه تر از سال های قبل برگزار شود.

در این نشست غلام حسینی و مریم دریانورد به عنوان مسئولان مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دیر معرفی شدند.