به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، مراسم قرائت زیارت ازبعید پیامبراکرم(ص) به همت دفترامام جمعه، ستاد نماز جمعه، فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم صبح امروز با سخنرانی حجت الاسلام روح الله نمازی و مداحی حاج ابراهیم سعیدی با حضور امام جمعه، معاون سیاسی فرمانداری و عموم مردم شریف و ولایتمدار شهرستان دیلم در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام روح الله نمازی از روحانیون و مبلغان دینی و مذهبی ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ٢٨ صفر و رحلت جانگداز پیامبراکرم(ص) و شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) گفت: برگزاری این مراسم معنوی علاوه برتکریم و عرض ادب به ساحت قدسی حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) موجب اتحاد و همدلی بیشتر مسلمانان و خنثی شدن توطئه های دشمنان اسلام می شود.

وی افزود: نهادینه کردن فرهنگ و ادای دین به مقام و ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)  ازجمله مهمترین اهداف برگزاری مراسم قرائت زیارت نامه پیامبر اکرم (ص) است.

حجت الاسلام نمازی اظهار داشت: یکی از وظایف ما تبیین ارزش های والای نبی مکرم اسلام (ص) است که به عنوان شیعه  باید از فرصت ها برای تبیین مدبرانه و درست این ارزش ها  استفاده کنیم.

وی به مقام اسوه حسنه بودن پیامبراسلام در قرآن کریم اشاره کرد و افزود: قرآن کریم مقام الگوپذیری پیامبر (ص)  رابرای مردم معرفی می کند و ما مسلمانان باید سعی و تلاش کنیم که در تمام مراحل زندگی در جنبه های مختلف از الگو و اسوه حسنه ایشان استفاده کرده و در جهت ترویج و گسترش این صفات ارزشمند و گرانبها پیامبر عظیم الشان در جامعه قدم برداریم.