به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با تشریح اوصاف مومنین اظهار داشت: انسان مومن گناهش را فراموش نمی‌کند و همیشه گناهش جلوی چشمانش است و به گناهان فکر می‌کند.

وی افزود: مومن انسان بردباری است که کاری دور از عقل انجام نمی‌دهد و اگر نادانی کاری علیه او انجام داد بردباری پیشه می‌کند و نیز مومن ستمگر نیست و هرگاه به او ستم شود می‌گذرد و بخشش می‌کند.

امام جمعه عسلویه در خطبه دوم با بیان فرازهایی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار با دانش‌آموزان و دانشجویان بیان کرد: آقا فرمودند آمریکا رو به افول است، پیش بینی حضرت آقا قطعی است، بسیاری از آینده‌نگری‌های ایشان اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: به فرموده رهبری، آمریکا در منطقه شکست خواهد خورد. آنکه زنده است مردم منطقه ماست، باید از ظرفیت‌ها استفاده کرد و دشمن را به عقب راند. آمریکا در منطقه خودش هم روبه افول است. انشاالله این فرمایشات رهبرانقلاب به زودی محقق شود. عوامل افول آمریکا مربوط به امروز و دیروز نیست و مربوط به تاریخ است و ریشه تاریخی دارد.

هاشمی نژاد افزود: رهبرانقلاب به جوانان فرمودند دشمنی آمریکا را فراموش نکنید و فریب لبخند دروغین دشمن را نخورید. برخی این جور فکر می کنند که اگر دشمن لبخند می‌زند دست از دشمنی برداشته است. اینها رنگ عوض می‌کنند ولی راهشان عوض نمی‌شود. توبه گرگ مرگ است.

وی تاکید کرد: کشور آمریکا چند قرن مسیرش این بوده بیاید و راهش را عوض نمی‌کند. می گویند با ملت ایران کار نداریم و با جمهوری اسلامی کار داریم. اتکای جمهوری اسلامی به مردم است. مردم یعنی جمهوری اسلامی و جمهوری اسلامی یعنی مردم و این دو از هم جدا نیستند.

امام جمعه عسلویه با تبریک ۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: آمار مراجعه به کتابخانه و کتابخوانی در کشور بسیار پایین است. پایین‌ترین میزان مطالعه در دنیا داریم که این آمارهای خوبی نیست.

وی روز بزرگداشت علامه طباطبایی را گرامی داشت و گفت: ایشان مفسری بزرگ و شخصیتی بود که از بعد علمی زبانزد خاص وعام بود از لحاظ عرفانی ومعنوی درحد بالایی بود در عالم مکاشفه به محضر ائمه مشرف می شدند و دائم الذکر و اهل تهجد و عبادت و نماز فراوان بودند.

امام جمعه عسلویه از حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان تشکر کرد و افزود: تنها ۱۳ آبانی بود که متفاوت بود. تفاوت در سراسر کشور بود و اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی شرکت کردند. دشمن با این مردم نمی‌تواند مقابله کند. مواجهه با این مردم مساوی با شکست است.

وی تصریح کرد: با وجود فشار گرانی و فشارهای روحی بر سر پیمان خود مانده‌اند. ما مسئولان باید قدردان این مردم باشیم. مردم به وظیفه خود عمل می‌کنند. این ما هستیم که باید به وظیفه خود عمل کنیم. آنچه ظرفیت داریم برای خدمت رسانی صادقانه به مردم به کار گیریم.

امام جمعه عسلویه به ناهنجاری های روزهای تعطیل در ساحل عسلویه اشاره کرد و افزود: این موضوع را چند بار تذکر دادم و به فرماندار هم گفتم حضور زننده، زشت و ناهنجار افراد لاقید و بی بند و بار در تعطیلات چند روز گذشته در سواحل شهرستان نگران کننده است. افراد مریض می آیند و این کارها می کنند. مسئولین مربوطه باید با این افراد برخورد کنند. فضا باید برای این افراد نا امن شود.

وی گفت: مردم شهرستان ما اعتقادات مذهبی عمیقی دارند و نمونه هستند و نمی‌توانند چنین فضا و افرادی را تحمل کنند. نباید اینها احساس آزادی کنند. نیروهای امنیتی و انتظامی، بسیج، سپاه، اطلاعات و نیروی انتظامی همدل شوند و با این ناهنجاری‌ها برخورد کنند که دیگر در شهرستان چنین اتفاقاتی نیفتد. البته برخوردها منطقی و متعادل باشد.

فرهنگ مطالعه تقویت شود

حجت الاسلام رضا خدری در خطبه های نماز جمعه شهر چغادک با تقدیر از مساجد، حسینیه‌­ها و هیئت­‌ها در برگزاری مراسم در ایام ماه محرم و صفر اظهار داشت: برگزاری این مراسم تأثیر بسزایی در گسترش محبت اهل بیت(ع) و هدایت مردم دارد.

امام جمعه چغادک همچنین از عوامل برپایی موکب های حسینی در ایام پیاده ری اربعین حسینی  و نیز برگزار کنندگان پیاده روی شهادت امام رضا (ع) تحت عنوان «میثاق با ولایت» تقدیر کرد.

وی به شهادت سردار حسن تهرانی ‏مقدم در سال ۹۰ پرداخت و با گرامیداشت این روز گفت: این سردار شهید دانشمند برجسته نظامی بود که موجب شد ایران اسلامی به فناوری موشکی دستیابی پیدا کند و امروز در این عرصه به خودکفایی برسیم.

حجت الاسلام خدری به روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار پرداخت و با تأکید بر اهمیت دادن بیشتر به مطالعه خاطرنشان کرد: خسارت‌هایی که بر اثر ناآگاهی از مسائل بر ما وارد می­‌شود همه از عدم مطالعه است.

امام جمعه چغادک به بازخوانی سخنان مقام معظم رهبری در مورد افول قدرت آمریکا در دیدار با دانشجویان و دانش‌آموزان در آستانه ۱۳ آبان پرداخت و گفت: امروز زوال قدرت سخت و نرم آمریکا است و شکست‌ها و ناکامی‌های آمریکا در برابر انقلاب اسلامی ۴۰ ساله شده است.

وی فردگرایی‌های افراطی، بی‌معنایی منافع عمومی‌، نابرابری نهادینه شده‌، حاکمیت سرمایه و سرمایه‌سالاری‌ و زوال معنویت و اخلاق و بحران معنا را از جمله بسترها و دلایل افول تمدن لیبرال دمکراسی عنوان کرد.