به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه در خطبه های این هفته نماز با اشاره به آغاز ماه ربیع الاول و روز هجرت پیامبر از مکه به مدینه اظهار داشت: از مهمترین آثار هجرت پیامبر به مدینه تشکیل حکومت اسلامی بود و اولین حامی تشکیل این حکومت امیرالمونین (ع) بود که برای تشکیل این حکومت از جان خود گذشت و فداکاری کرد.

وی با تبریک حلول این ماه از همه مردم مومن، متدین شهرستان گناوه که در ماه محرم و صفر باشکوه و عظمت در عزاداری های خاندان اهل بیت (ع) شرکت کردند و مجالس گوناگون عزاداری برپا کردند تقدیر و تشکر کرد و گفت: امید است بتوان هر سال این ارادت و اخلاص نسبت به خاندان اهل بیت و امام حسین (ع) افزایش یابد.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: مراسم اربعین امسال بی نظیر و بسیار خوب برگزار شد و به تعبیر فرمایش مقام معظم رهبری یک رزمایش عظیم و شگفتی ساز و فوق العاده ای بود که امیدواریم هر سال باشکوهتر و قوی تر  برگزارشود و این حرکت عظیم باعث ضربه  خوردن دشمنان و نمایش قدرت اسلام و مقدمه ظهور منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج) خواهد بود.

رکنی حسینی با اشاره به  دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان با مقام معظم رهبری به مناسبت ۱۳ آبان گفت: از جمله دلایل مغلوب شدن آمریکا در برابر کشورمان را می توان عدم دستیابی به مقاصد خود دانست مثل مقاصدی که در منطقه دنبال می کرد و امروز همه کارشناسان بر این عقیده اند که امریکا در مقاصد خود شکست خورده است.

امام جمعه گناوه بیان کرد: امروز آمریکا با وجود همه توطئه هایی که بر علیه ملت کشور ما داشت شکست خورده و امروز به تعبیر مقام معظم رهبری روز افول و زوال قدرت آمریکا است.

وی اضافه کرد: امروز قدرت نرم آمریکا با نپذیرفتن برنامه هایش توسط کشورهای منطقه با شکست روبرو شده است و به فضل الهی به زودی شاهد افول این قدرت خواهیم بود.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم گفت: مطالبات مردم از تیم اقتصادی دولت از جمله کنترل تورم و مهار نقدیندگی و خروج از وضعیت نابسامانی قیمت‌ها و فراهم کردن زمینه کاهش قیمت‌ها مطالبات به حق و فوری است و مسئولان مرتبط باید با نظارت و بازرسی های مداوم از بازار زمینه را برای رسیدگی به این موارد و مطالبات فراهم کنند.

وی گفت: وجود نقدینگی زیاد در کشور بسیار مهم و یکی از معضلات است که این نقدینگی در هرحوزه وارد شود مخرب است و باید مهار شود.

وی با اشاره به ائتلاف سعودی، غربی، صهونیستی و عربی در جنگ یمن اشاره کرد و گفت: چندین ماه است که مردم یمن در برابر دشمنان مقاومت کردند و بعد از حدود ۴ سال که مردم  یمن مقاومت کردند و تشکیل این ائتلاف بدلیل شکست و گیر افتادن در باتلاق جز شکست هیچ دستاوردی برای آنان نخواهد داشت.

وی با اشاره به آتش‌بس آمریکا و فرانسه برای یمن گفت: ما امیدواریم که جنگ به نفع مردم مظلوم یمن پایان پذیرد.

مسئولان بین مردم حاضر شوند

حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه های این هفته بردخون با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: عدالت در اسلام جایگاه ویژه ای دارد و فلسفه رسالت پیامبران اجرای عدالت در جامعه است و امام علی در راه اجرای عدالت کشته شد.

وی با بیان اینکه امام علی بذر عدالت را جامعه کاشت، افزود: مهم ترین انتظار مردم از مسئولان اجرای عدالت در جامعه است به گونه ای که مسئولان تقسیم امکانات و بیت المال به شایستگی انتخاب شوند.

رکنی حسینی اضافه کرد: امروز عدالت در جامعه کم رنگ شده و شاهد فاصله طبقاتی هستیم زیرا عده ای دارای بهترین امکانات و فرصت ها هستند و برخی حتی نان شب ندارند.

امام جمعه بردخون ادامه داد: چرا نظارتی بر عملکرد مسئولان وجود ندارد و فردی که در یک پست شایستگی ندارد در مسئولیت دیگری منصوب می شود و افرادی که در مسئولیت خود موفق نیستند بجای انتقاد تجلیل می شوند.

خطیب جمعه بردخون گفت: در کشور جوانانی به دلیل بی کاری و نداشتن مسکن و شغل قادر به ازدواج نیستند و سن ازدواج هر روز بالاتر می رود و همه این مشکلات از سوء مدیریت است.

وی با اشاره به اینکه بی کاری یکی از عوامل آسیب های اجتناعی است، ابراز داشت: جامعه ما تیازمند مسئولانی عاشق و دلباخته خدمت به مردم است.

رکنی حسینی با انتقاد از تشریفات مسئولان بیان کرد: مسئولان باید به صورت محرمانه از عملکرد واحدهای زیرمجموعه خود بازرسی کنند و دست از ملاحظه کاری و تعارف بردارند و ضمن جدیت همه را در برابر قانون یکسان ببینند.

امام جمعه بردخون ابراز داشت: ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می گذرد و در این مدت روسای جمهور آمریکا همه اقدامات را تجربه کرده اند اما نتیجه‌ای نگرفته‌اند و دشمن آرزوی تسلیم شدن ملت ایران را به گور خواهد برد.

وی با اشاره به علت دشمنی آمریکا با ایران اسلامی گفت: عده ای غربزده بیان می کنند اگر شعار مرگ بر آمریکا را ترک کنیم دشمن دست از دشمنی برمی دارد اما چنین نیست زیرا منافع دشمن در ایران و متطقه به خطر افتاده است.

امام جمعه بردخون ایران را یک ابرقدرت دانست و گفت: آمریکا و غرب قدرت ایران از جمله قدرت موشکی را می دانند و از شجاعت و اخلاص نیروهای پاکباخته ایران اسلامی هراس دارند.

رکنی حسینی افزود: همه مشکلات از تحریم ها نیست و برخی کالاهای ضروری مردم را انبار می کنند که دشمن مردم هستند که مسئولان باید به صورت جدی با این افراد برخورد کنند و به پست و صندلی ها دل نبندند زیرا اینها ماندگار نیست.

امام جمعه بردخون به فرمایشات مقام معظم رهبری با دانشجویان و دانش آموزان اشاره کرد و گفت: همه دنیا امروز رفتار رییس جمهور دیوانه آمریکا را می بیند که تلاش می کند دنیا را تسلیم خود کند.

وی یادآور شد: ملت قهرمان ایران به راه خود ادامه می دهد و هرگز عقب نمی نشیند تا پرچم انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی آن بسپرد.

پیاده‌روی ولایت در تقویم ثبت شود

حجت الاسلام حسن مصلح نیز در خطبه های این هفته نماز جمعه برازجان باگرامیداشت روز رحلت فیلسوف، عارف، فقیه و مفسربزرگ قرآن مرحوم علامه طباطبایی است، اظهار داشت: مرحوم علامه طباطبایی عمر خود را وقف اسلام کرد و در زمینه های مختلف به اسلام و مسلمانان خدمت کرد.

وی افزود: از جمله تالیفات وی در موضوعات مهم مبتلا به جامعه اسلامی از جمله فلسفه  عرفان، کلام، تفسیر حدیث، علوم قرآن بوده و تربیت شاگردانی برجسته در حوزه فلسفه و عرفان همانند علمای مبارزه و ارکان نظام جمهوری اسلامی از شاگردان مشترک امام و علامه طباطبایی بوده است.

امام جمعه برازجان افزود: پیاده روی ولایت در سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) جلوه ای از پیاده روی اربعین است که هر ساله با حضور با شکوه مردم شهرستان دشتستان برگزار می شود و جلوه‌ای از شکوه، عظمت، همبستگی، وحدت و جلوه زیبایی از ولایت‌مداری مردم شهرستان دشتستان است.

وی افزود: پیاده‌روی ولایت یک حرکت خودجوش و مردمی است که بدون دخالت و تبلیغ نهادهای دولتی شکل گرفته و به صورت مردمی مدیریت و حمایت می شود.

امام جمعه برازجان تصریح کرد: ثبت این روز تاریخی و ماندگار که بعنوان بزرگترین پیاده روی جنوب کشور نامیده می شود، باید توسط مسئولین مربوطه پیگیری و برای سال‌های آینده در تقویم ثبت شود.

خطیب جمعه برازجان تاکید کرد: تعریض و تفکیک مسیر پیاده روی از مسیر وسایل نقلیه، زیرسازی و جانمایی برای موکب‌ها در طول مسیر، شماره گذاری عمودهای مسیر ۱۷ کیلومتری جاده از برازجان تا امام زاده ابراهیم (ع) و تامین امکانات اولیه و ضروری مورد نیاز در طول مسیر از قبیل آب، برق و رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه از جمله اقداماتی است که سال آینده باید تامین شود.