بـوشــکان نیـوز
تیتر اول
حضور پر شور دانش آموزان بوشکانی در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان

حضور پر شور دانش آموزان بوشکانی در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان

همزمان با راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در سراسر کشور دانش آموزان مدارس شهر بوشکان در مراسم راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 63502
 • تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
 • ۰ نظر چاپ
 • مسئولان جوانان را باور کنند/ لزوم رفع مشکلات معیشتی مردم

  به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه‌های امروز نماز جمعه کنگان اظهار داشت: کتاب‌خوانی و مطالعه اهمیت بسیار زیادی دارد ولی در جامعه ما به خوبی مورد توجه قرار نگرفته است که باید برای ترویج فرهنگ مطالعه تلاش شود.

  وی با تاکید بر لزوم تلاش برای کنترل تورم و حل مشکلات معیشتی مردم تصریح کرد: مردم انتظار دارند دولت تورم را کنترل و بی ثباتی بازار ارز و سکه را پایان دهند و زمینه کاهش قیمت‌ها فراهم شود.

  امام جمعه کنگان خواستار فعال‌سازی ستاد ازدواج آسان در شهرستان کنگان شد و افزود: امروز بهترین شادی ایجاد بستر ازدواج جوانان است که مسئولان باید زمینه آن را فراهم سازند.

  وی با انتقاد از وضعیت حجاب و عفاف در ساحل و هتک حرمتها توسط برخی مسافرین در شهرستان کنگان، اضافه کرد: مستگاه‌ههای مسئول باید با این هنجارشکنی‌ها برخورد کنند.

  محمودی با اشاره به بزرگنمایی موضوع تحریم‌ها توسط دشمنان اظهار داشت: ملت بزرگ ایران با پیروی از رهبری معظم انقلاب و عمل به منویات معظم له به فضل الهی از تحریم ها عبور خواهند کرد و آمریکا را به خاک مذلت خواهند کشاند.

  وی افزود: استثناء کردن هشت کشور از تحریم خرید نفت ایران دلیل و گواهی بر شکست تحریم های ظالمانه است.

  محمودی به پیش بینی مقام معظم رهبری در خصوص ناکامی و شکست سعودی ها در یمن اشاره و بیان کرد: درخواست و اصرار مقامات آمریکایی ، فرانسوی و دبیرکل سازمان ملل بر پایان درگیری ها در یمن نشان از اضمحلال کودک کش های سعودی و تلاش حامیانش برای خارج کردن عربستان سعودی از باتلاق یمن است.

  خطیب جمعه کنگان با استناد به سخنان نورانی امام رضا (ع) در خصوص رسیدگی به فقرا و محرومان گفت: همه اعم از مردم بویژه افراد غنی و مسئولان در برابر فقرا مسئول هستند و پاس کاری کردن فقرا به این و آن ظلم به این قشر است.

  محمودی به ریخت و پاش ها در برخی شرکت های منطقه اشاره و با انتقاد از این اقدامات اظهارداشت: در حالی در برخی شرکت ها (پتروشیمی ها) و درون فنس ها دهکده گردشگری دهها میلیاردی راه اندازی می کنند که برخی مردم منطقه در فقر می سوزند.

  مسئولان جوانان را باور کنند

  حجت الا سلام محمد حمیدی نژاد درخطبه های این هفته آبدان بیان داشت: یکی از ویژگی های پیامبر که امروز نیاز شدید به آن داریم مدارا کردن و مهربانی با دیگران است، چیزی که در جامعه ما کمرنگ شده است.

  وی اضافه کرد: بخشی از مشکلات جامعه هم به دلیل تندخویی ما با یکدیگر است. نقش ترحم نکردن به هم بر مشکلات اقتصادی ما می افزاید. کسانی که احتکار می کنند با دیگران کینه توز هستند. برخلاف توصیه پیامبر اسلام، مسلمانان دیگران را در نظر نمی گیرند.

  امام جمعه آبدان افزود: اسلام توصیه کرده که خوبی ها را برای خود و دیگران بخواهیم. به چه قیمتی من باید پولدار شوم، خون برادران خود را در شیشه کنم؟ عده ای پول را با ایجاد مشکل برای دیگران پول جمع می کنند و برای امام حسین(ع) خرج می‌کنند، این آیا درست است؟ وقتی می بینیم مردم دچار مشکل اقتصادی هستند، سود کمتر بگیریم ، احتکار نکنیم تا مشکل مردم کمتر شود.

  وی گفت: امام خمینی و رهبر معظم انقلاب نگاه ویژه به جوانان داشته و دارند و آنها را به عنوان موتور محرکه کشور به شما می آورند. امسال چندین جلسه ویژه جوانان تشکیل دارند و عقیده دارند که این جوانان می توانند مشکل گشای کشور باشند.

  حمیدی‌نژاد بیان کرد: امام بزرگورا در روز شنبه در دیدار با دانش اموزان و دانشجویان به همایش اربعین اشاره نمودند و از دست اندرکاران این همایش بزرگ تشکر کردند و فرمود: این پدیده بی نظیر در دنیا که غربی ها نمی توانند درک کنند، دستپاچه شده اند، روز بروز هم این معجزه الهی روشن تر می شود.

  وی با بیان اینکه ۴۰ سال است که بین ایران و امریکا جنگ های مختلف وجود دارد ادامه داد: امروز هم در جنگ اقتصادی هستیم. یکی حقیقت بسیار مهم که بسیار روشن است اینکه کسی که شکست خورده امریکا بوده و ایران پیروز بوده است زیرا امریکا به  هیچ کدام از اهداف خود نرسیده است زیرا از سال های دور تا امروز رو به افول بوده است. این حقیقتی است که حتی سیاست مداران امریکایی نیز به این موضوع اشاره داشتند.

  امام جمعه آبدان با بیان اینکه امریکا پایبند هیچ قانون بین المللی نیست گفت: امریکا توانایی هیچ اقدامی ندارد، کار خود را با تهدید و تبلیغات جلو می برد. برخی هم تا هیاهوی آمریکا بلند می شود عقب می نشینند، این افراد نباید در پست های مهم باشند. امریکا پس از ۱۳ آبان همه تحریم ها را بر گرداند، زیرا می داند مسئولین فعلی ما در مقابل امریکا مرعوب هستند. علیرغم این مسائل، بیانات امام عزیز هیچ اعتنایی نشده است. ایشان در ۲۹ بهمن ۹۳ فرمود: من معتقدم در مسئله هسته ای هم اگر ما همان چیزی که دیکته می کنند عمل کنیم، باز هم تحریم ها بر داشته نمی شود.  یعنی مسئولین ما هر چه آنها گفتند، نوشتند.

  وی اظهار داشت: مشکل امروز ما این است که مسئولین ما رهبری را باور ندارند. ایشان را به عنوان نائب امام زمان نمی دانند. دشمن شناسی رهبر ما در عالم نمونه ندارد. امام  خامنه ای فرمود: پیشرفت کشور با تکیه بر جوانان امکان پذیر است. صدها گروه جوان مبتکر در کشور مشغول فعالیت هستند. امروز افرادی وزیر شده اند که انقلابی نیستند، بلکه می خواهند ریاست کنند، پیر و فرسوده اند.

  حمیدی‌نژاد خاطرنشان کرد: مجلس در راس امور است، عده‌ای که فکر حفظ کرسی هستند بسیار ضعیف عمل می کنند. آنهایی که دوست ندارند مردم بدانند به چه لایحه‌ای رای داده‌اند، کسانی که اجازه شفافیت آرا نمی‌دهند خائن هستند. این افراد نباید در مجلس باشند. مشکل ما به کندی حل می شود ولی رو به جلو می رویم، زیرا رهبری فرمود آینده کشور درخشان تر از امروز است. قطعا جوانان با این رهبری، که از مسئولین نا امید شده، از مجلس نا امید شده، مجلسی که منویات دشمن را عمل می کند، چیزهایی را تصویب می کند که دشمن خوشحال می شوند،موفق خواهند شد.

  وی افزود: اگر مسئولین گوش به فرمان رهبری بودند امریکا به خود جرات بی احترامی نمی داد. اتحادیه اروپا در برجام چه کاری کردند؟ فقط اظهار تاسف ظاهری برای اینکه کلاه گشاد تری سر ما بگذارند. رئیس جمهور و وزیر امور خارجه هم از اروپا تجلیل می‌کنند، چیزی که  حتی یکی بچه هم باور نمی کند.

  امام جمعه آبدان گفت: این مسائل ما را به مسئولین مشکوک می کند که مسئولین دنبال حل مسائل و مشکلات مردم نیستند. وقتی امام می فرماید اروپا مانند امریکاست، پس از گذشت ماه ها مسئولین همچنان به برجام چسبیده اند. موگرینی می گوید رییس جمهور ایران تضمین داده که از برجام خارج نشود، اگر اینگونه نیست بگوید تضمین نداده ایم.

  وی تصریح کرد: باید جوانان را باور کنیم. مسئولان به جوانانی که می‌خواهند مشکلات مردم را حل کنند، کمک نمی‌کنند. تنها را پیشرفت ما مقاومت است. ممکن است برخی بگویند سازش بهتر است ولی امام فرمود هزینه مقاومت کمتر از سازش است.

  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  به روایت تصویر
  جدیدترین اخبار ایران و جهان

  لپ تاپ جدید با ساختار ویژه «Stabilizer Flap»

  خلاصه بازی انگلیس ۳ – آمریکا ۰

  یک یوزپلنگ در جاجرم بر اثر تصادف تلف شد

  صعود فدرر به نیمه نهایی تور ATP لندن

  فروش ۱۶ هزار تومانی موز قانونی است

  سحر قریشی تصادف کرد!

  روایتی از لحظه تصادف خودروی نوربخش با تریلی

  مراسم ویژه عزاداری شهادت امام حسن عسکری در آبدان برگزارشد

  صدمه‌ای که «خانم یایا» به رضا عطاران زد

  جوانی که با یک وان پر از سکه، آیفون خرید

  حجت الاسلام طائب: اگر رهبری نبودند، نابود شده بودیم

  برنده ۱۰۰ میلیونی «برنده باش»: از خانواده شهدا نیستم

  تکذیب انتخاب انتظامی به عنوان سرپرست سازمان سینمایی

  دیبالا: قصد ندارم از یوونتوس جدا شوم

  ادامه مشکلات شفر با غیبت ۸ بازیکن و باران!

  پیروزی انگلیس مقابل آمریکا در شب وداع رونی

  نمازی: برای برکناری من به آذری فشار آوردند

  کریم انصاری فرد به فرشاد آقای گل رسید

  تکذیب کودک آزاری در یکی از پارک‌های تهران

  هدیه مدافع آرژانتینی برای مربی آرژانتینی

  گل مسی و اشتباه عجیب داور بارسا – بتیس

  ترکیب اصلی کرواسی و اسپانیا اعلام شد

  ۴ تقابل جذاب منصوریان با بازگشت به لیگ

  دنیس لارنز: برای پیروزی به ایران آمده بودیم

  شفر: صحبتی درباره بازگشت نورافکن نداشتم

  ادامه قهر کی‌روش با مردم و رسانه‌ها

  فریاد برانکو، برانکو برابر چشمان کی‌روش!

  پیروزی ایران مقابل ترینیداد در ورزشگاه خالی!

  دمای هوا در استان بوشهر کاهش می‌یابد/ وزش باد شدید

  نورافکن: صحبتی از طرف استقلال با من نشده است

  مشکلات کتابخانه‌های شهرستان کنگان مرتفع شود

  همایش تجلیل از دانش آموزان بخش کاکی برگزار شد

  تساوی ایران و ترینیداد در نیمه نخست

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "بوشکان نیوز " مجاز می باشد.

  © 2017 Bushkan News Agency (bushkannews.ir). All rights reserved