وبسایت نود: به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، در یکی از بازی های هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس تاتنهام در سلهرست پارک میهمان کریستال پالاس بود و در پایان با تک گل خوان فویث، مدافع آرژانتینی خود به پیروزی رسید.

فویث ۲۰ ساله که دومین بازی لیگ برتری خود را تجربه می‌کرد، بعد از اشتباهات فاحش خود در نخستین بازی و ارتکاب دو خطای پنالتی در مقابل وولورهمپتون توانست بازی قابل قبولی را در مقابل پالاس پشت سر گذارد و با زدن گل برتری تیمش، تاتنهام را در کورس بالای جدول نگه دارد. اما اولین گل لیگ برتری فویث چند رکورد را به همراه داشت.

هدیه مدافع آرژانتینی برای مربی آرژانتینی

فویث با این گل به صد و چهل و ششمین گلزن باشگاه تاتنهام در تاریخ لیگ برتر تبدیل شد. هیچ باشگاهی در لیگ برتر نتوانسته به اندازه تاتنهام توسط بازیکنان مختلف به گل برسد. در ادامه به ۱۰ باشگاه نخست لیگ برتر از نظر داشتن تعداد گلزنان متفاوت نگاهی خواهیم داشت:

تاتنهام: ۱۴۶ گلزن- ۱۵۰۰ گل

وستهم یونایتد: ۱۴۴ گلزن- ۱۰۲۶ گل

نیوکاسل یونایتد: ۱۴۱ گلزن- ۱۲۱۶ گل

منچسترسیتی: ۱۳۷ گلزن- ۱۳۱۵ گل

اورتون: ۱۳۶ گلزن- ۱۳۲۲ گل

چلسی: ۱۳۳ گلزن- ۱۷۳۴ گل

لیورپول: ۱۳۳ گلزن- ۱۷۰۸ گل

آستون ویلا: ۱۲۷ گلزن- ۱۱۱۷ گل

ساندرلند: ۱۱۸ گلزن- ۶۱۲ گل

آرسنال: ۱۱۴ گلزن- ۱۷۹۸ گل

گل فویث همچنین هزار و پانصدمین گل تاتنهام در رقابت های لیگ برتر بود. بعد از تیم هایی نظیر منچستریونایتد، آرسنال، لیورپول و چلسی، تاتنهام پنجمین تیمی است که به مرز ۱۵۰۰ گل در لیگ برتر می‌رسد.

این گل البته یک رکورد عجیب را هم در لیگ برتر ثبت کرد. این برای پنجمین بار متوالی بود که دیدار تیم های کریستال پالاس و تاتنهام با نتیجه ۱-۰ به سود تاتنهام خاتمه می‌یافت. این برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر است که ۵ دیدار متوالی دو تیم با یک نتیجه مشابه خاتمه می‌یابد.

پیش از این دو دیدار با ثبت نتیجه مشابه در ۴ بازی متوالی رکورد دار لیگ برتر بودند. ۴ دیدار متوالی تاتنهام و منچسترسیتی در فاصله آپریل ۲۰۰۶ تا دسامبر ۲۰۰۷ با نتیجه ۲-۱ به سود تاتنهام به پایان رسید و همچنین ۴ دیدار متوالی میان میدلزبورو و ناتینگهام فارست در فاصله مارچ ۱۹۹۶ تا نوامبر ۱۹۹۸ با تساوی ۱-۱ خاتمه یافته بود.