به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، امام جمعه آبدان پنجشنبه‌شب در این مراسم ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری بیان داشت: دوران رهبری امام حسن عسکری (ع)بر جامعه اسلامی از دوران حساس و مهم تاریخ امامت ائمه اطهار (ع) است.

حجت‌الاسلام محمد حمیدی نژاد ضمن معرفی خصوصیات بارز این امام همام اظهار داشت: با وجود اینکه امام حسن عسکری از طریق خلفای عباسی تحت فشار و آزار و اذیت بود اما از هیچ کوششی در تبلیغ کردن دین اسلام دریغ نکرد.

وی در ادامه گفت: باتوجه به این که این امام بزرگوار را به زندان فرستادن و او را بسیار اذیت می‌کردند و رفت آمد اطرافیان امام تحت کنترل داشتند ولی این امام همام هرگز دست از تبلیغ دین اسلام برنداشت.

حمیدی نژاد افزود: امام حسن عسکری درطول حیات ۲۹ساله خود ودر دوران شش ساله امامتشان درترویج دین اسلام و اعتقادات شیعه تلاش های بسیاری کردند.

وی آماده سازی مردم برای غیبت حضرت امام زمان (عج) را از کارهای بزرگ و ارزشمند امام حسن عسکری در دوران امامت ذکر کرد و افزود: این امام بزرگوار در مجالس و محافل مختلف بحث غیبت حضرت مهدی موعود (عج) را مطرح می کردند.

امام جمعه آبدان با اشاره به اینکه امام حسن عسکری با وجود سن کم از علم و دانش فراوانی برخوردار بود و آن حضرت همواره یاور مستمندان وفقرا بودوهرگز به دنیای مادی اهمیت نمی داد و اخلاق و معرفت ایشان به مانند پیامبر (ص) بود.