به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام ابراهیم بحرانی در خطبه های نماز جمعه بندر دیر با تقدیر از دستگاه قضایی در برخورد با اخلال گران اقتصادی اظهار داشت: این نوع برخورد باید آغازی برای برخورد جدی با اخلال گران بازار باشد که دشمن را امیدوار و بار ایجاد آشفتگی در بازار مردم را نگران کردند.

وی ادامه داد: کسانی که از این اوضاع آشفته بازار نفع می برند حتما از این قضیه ناراحت هستند و فضا سازی می کنند که نباید به آنها اعتنا کرد.

امام جمعه موقت بندر دیر خاطرنشان کرد: باید با مسئولانی که با کوتاهی، بی تدبیری و عدم نظارت دقیق خود زمینه ساز این فساد شدند نیز برخورد قاطع شود.

بحرانی  گفت: در برهه ای که دشمن از تحریم های خود علیه ملت ایران راه به جایی نمی برد و مجبور به عقب نشینی می شود متأسفانه عده ای با اظهارات نسنجیده خود دشمنان را امیدوار می کنند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها با جنگ رسانه ای بدنبال تغییر عقاید و افکار مردم به سود خودشان هستند ، افزود: هرچه تحریم ها و فشارهای آمریکایی ها علیه ملت ایران بیشتر شود مردم بازهم یک صدا فریاد «مرگ بر آمریکا» سر می دهند.

خطیب جمعه دیر با اشاره به در پیش بودن هفته بسیج یاد آور شد: باید از این فرصت در راستای تبیین  جایگاه و فرهنگ و تفکر بسیجی در جامعه به خوبی استفاده کنیم.

وی با تسلیت درگذشت عبدالله قانون از خبرنگاران باسابقه شهرستان دیر و استان بوشهر بیان کرد: وی با روحیه بسیجی و انقلابی خالصانه  مسائل و مشکلات مردم و اخبار نمازجمعه را منعکس می کرد.

بحرانی فرا رسیدن شهادت امام حسن عسکری(ع) را تسلیت گفت و اضافه کرد: سیره و روش اهلبیت به صورت عملی در بین شیعیان  دنبال شود.

انتقاد از هنجارشکنی‌ها در عسلویه

حجت‌الاسلام سیدعلی هاشمی نژاد در نماز جمعه امروز عسلویه به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مدال آوران اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند شما بر اصول پافشاری کردید که نمونه آن پرچمدار شما بانویی با چادر بود. این یعنی شما یک تنه درمقابل تهاجم و ولنگاری روزافزون درعرصه جهانی و میادین ورزشی ایستادید و درعمل از دین معارف وارزشهای ملی  و چادر  وعفاف وحجاب دریک میدان جهانی دفاع کردید.

وی با تبریک میلاد پیامبراکرم(ص) و آغاز هفته افزود: امروز دنیای اسلام بیش از همیشه نیاز به وحدت دارد اگر کسی دلسوز اسلام است آگاهانه باید درمقوله وحدت هزینه کند زحمت بکشد تلاش کند وحدت تنها وحدت شیعه وسنی نیست وحدت شیعه با شیعه هم هست اختلاف تشتت دو دستگی دو جبهه صحیح نیست آرزوی جدی دشمن تفرقه بین امت اسلامی است. در شهرستان عسلویه ما از نعمت وحدت برخودار هستیم و باید تقویت شود و باید درطول سال برنامه‌های وحدت آفرین داشته باشیم.

هاشمی‌نژاد نسبت به بی حرمتی در شب شهادت امام حسن عسکری (ع) و پخش موسیقی در پارک ساحلی عسلویه واکنش نشان داد و اظهار داشت: متاسفانه برخی به مسالژئل اعتقادی مردم توجه ندارند. در برخی جاها برنامه شاد برگزار کردند. در ساحل شهر عسلویه آهنگ‌های شاد پخش کردند و هنجار شکنی کردند. خجالت آور است مسئول نداند که شب شهادت است. این لاقیدی و عدم تعهد به دین است.

وی افزود: به فرماندار و استاندار عرض می‌کنم با این مسئول برخورد کنند. مسئولیت دادن به این افراد خیانت به خون شهداست. این وضعیت شهر عسلویه است. فضای سبز باید گسترش یابد تا محیط آرام کند و هوا را لطیف کند ولی این شهرداری فضای سبز را از بین می برد. آقای استاندار آقای فرماندار از این کارها جلوگیری کنید. به مردم توضیح دهند با چه انگیزه ای درختان بلوار امام ره را قطع کردند. بلوار منتهی به میدان شهدا را گودبرداری کردند و رها کردند.

امام جمعه عسلویه ادامه داد: برخی شوراها هر کسی را دهیار یا شهردار می‌کنند. درست است که انتخاب با شوراها است و هرکسی باید بیاورند سرکار برای هاشمی نژاد فرقی ندارد و نفعی نداریم ولی نفع مردم مد نظر است، اموال مردم حیف و میل می شود و داد مردم در می‌آید. چه مسلمانی و چه مسئولی هستید که شب شهادت امام حسن عسکری (ع) را نمی دانید. ما می‌گوییم از شهرستان‌ها می‌آیند در ساحل بی بند و باری می کنند. اینکه در خود شهر است و این کارها را می‌کنند.

امام جمعه عسلویه از برخورد نیروی انتظامی با هنجارشکنان هفته گذشته در سواحل شهرستان تشکر کرد که آنان را به دستگاه قضایی سپرده اند.

وی گفت: نیروی انتظامی سپاه و بسیج و اطلاعات همدل کنار هم باشند و در اوقات تعطیل مراقب باشند و باهنجارشکنان برخورد کنند. البته برخوردها منطقی و عقلانی باشد.

لزوم استفاده از ظرفیت بسیج

حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران کنگان با تبریک میلاد پیامبر اعظم (ص) روایت اهل سنت و آغاز هفته وحدت افزود: هفته وحدت فرصتی برای تحکیم و تقویت وحدت و همدلی امت اسلامی است.

وی بیان کرد: دشمن می خواهد در صفوف مسلمین انشقاق ایجاد کنند که میلاد پیامبر رحمت و منادی وحدت و فرزندش امام صادق (علیه السلام) بهانه و فرصتی مغتنم برای همدلی و همگرایی و اتحاد امت پیامبر اعظم است.

امام جمعه کنگان با تسلیت شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) گفت: در کنار وظیفۀ هدایت اعتقادی مردم، مواضع علمی امام (علیه السلام) در پاسخ های قاطع و استوار درباره شبهه ها و افکار کفرآمیز و بیان کردن حق با روش های مختلف و تالیفات علمی رسالتی بود که امام آن را به خوبی انجام داد.

وی با تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) بعنوان بزرگترین جشن شیعه اعلام کرد: مهمترین و محوری ترین بحث نهم ربیع ، آغاز ولایت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است که این مناسبت فرصتی برای شناخت آن امام و ایجاد مقدمات ظهور آن مصلح و منجی کل است.

خطیب جمعه با گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج این شجره طیبه انقلاب اسلامی امروز الگویی برای همه آزادگان عالم شده بگونه ای که همین تفکر بسیجی توانسته در کشورهایی مانند عراق ، سوریه و لبنان دشمن را عقب براند.

وی افزود: امروز تفکر بسیجی نیاز مبرم جامعه است و باید از ظرفیت بالای بسیج در همه عرصه ها بهره برد، همانگونه که تا کنون این شجره طیبه در عرصه های بزرگ علمی و اقتصادی توانسته حرکت رو به جلوی کشور را بیشتر کند.

محمودی به پیروزی اخیر جبهه مقاومت، مجبور شدن رژیم جعلی صهیونیست به عقب نشینی و پذیرش آتش بس اشاره و بیان نمود: رژیم کودک کش صهیونیستی با آن همه تسلیحات مقابل گروههای مقاومت تسلیم و ذلیل شد و صهیونیست ها بدانند اگر بخواهند کوچکترین نگاه چپی به نظام اسلامی کند با مشت آهنین نیروهای مقتدر جمهوری اسلامی مواجه خواهند شد.

امام جمعه کنگان در ادامه با تحسین اقدام انقلابی دستگاه قضایی در اعدام دو مفسد اقتصادی گفت: انتظار مردم از دستگاه‌های نظارتی و قضایی همین است که اجازه ندهند در شرایط سخت اقتصادی اختلاس های میلیاردی و رانت های کذایی صورت گیرد.

وی در پایان با نکوداشت یاد و خاطره علامه محمدتقی جعفری (ره) و شهید مهدی زین الدین از مقام علمی و معنوی علامه جفری و ایثار و شهامت و مددیریت جهادی و انقلابی شهید زین الدین تجلیل کرد.