به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، ناصر کرمی صبح پنجشنبه در دیدار با مدیر موسسه فرهنگ قرآنی اظهار داشت: فعالیت های قرآنی در آموزش و پرورش نه تنها بر دانش آموزان اثرگذار است بلکه بر خانواده‌ها و جامعه نیز اثر می‌گذارد.

کرمی با بیان اینکه نقشه راه آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است ادامه داد: سند تحول بنیادین شش ساحت تربیتی دارد که یکی از ساحت‌های مهم و تاثیرگذار آن ساحت تربیتی اعتقادی، عبادی و اخلاقی است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش سعی بر تربیت دانش آموزان به عنوان یک شهروند خوب است و در این راستا نیاز به استفاده از معنویات دینی به خصوص آموزه های قرآنی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه فضای همدلی بین مجموعه‌های آموزشی و قرآنی استان است یادآورد شد: آموزش و پرورش و روحانیت در استان رابطه بسیار خوبی دارند و نماینده ولی فقیه در استان تاکید ویژه‌ای بر فعالیت‌های آموزشی و مدرسه‌سازی دارد.

کرمی افزود: دانشجو معلمان به عنوان معلمان آینده کشور نیاز به آموزش های قرآنی دارند و باید در دانشگاه فرهنگیان سرمایه گذاری شود تا دانش آموزان از دانسته های این گروه بهره لازم را ببرند.

وی با بیان اینکه طرح مسابقات درس هایی از قرآن در مدارس متوسطه اول و دوم استان برگزار می شود اضافه کرد: ازبین ۷۶۹ مدرسه متوسطه استان بالغ بر ۵۳ درصد مدارس چیزی حدود ۴۰۹ مدرسه در این دوره از مسابقات شرکت می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۲۲ هزار دانش آموز استان با رغبت در این دوره شرکت دارند که بعد از تماشای ۱۹ برنامه تلویزیونی درس هایی از قرآن تا اسفندماه، ۵۰ برگزیده از آزمون نهایی انتخاب و تقدیر می‌شوند.