به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام محمد موحدی‌نژاد صبح پنجشنبه در نشست با مسئولان آموزش و پرورش بوشهر اظهار داشت: این برنامه در واقع بهانه‌ای است برای پیوند مردم با قرآن، عترت و نماز که حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با اجرای زیبا و دانش خود توانسته است مخاطبین بی‌شماری را به سمت این برنامه بکشاند.

وی با اشاره به اینکه موسسه ترویج فرهنگ سعی در اجرای سه ماموریت محوله دارد ادامه داد: مهارت آموزی بیان تفسیر، مهارت بیان تفسیر بر طلبه و مهارت بیان تفسیر چهره به چهره از سه مهارت لازم در نظر گرفته شده از سوی موسسه است.

وی هدف از تاسیس مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی را نیاز مردم به فرهنگ قرآنی و نیز غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان اعلام کرد و افزود: موسسه ترویج فرهنگ قرآنی در سال ۱۳۷۱ در یکی از مناطق تهران با همکاری آموزش و پرورش با ۳۰۰ عضو شروع به فعالیت کرد و خوشبختانه امروزه ما شاهد فراگیر شدن آن در سراسر کشور هستیم.

مدیر مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی بیان داشت: در حال حاضر ۳ میلیون نفر از دانش‌آموزان در این موسسه عضو هستند که در ۳۰ هزار مدرسه فعالیت می‌کنند.

موحدی‌نژاد یادآور شد: نیاز تفسیر قرآن به شکلی روان، ساده و دقیق به طوری که برای همگان قابل فهم باشد به شدت در جامعه ما احساس می‌شد که خوشبختانه این امر توسط حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه طرح تربیتی چهره به چهره از جمله فعالیت های است که به سفارش حجت الاسلام قرائتی از سوی موسسه ترویج فرهنگ قرانی اجرا می شود افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ حلقه تربیتی چهره به چهره در سراسر کشور در حالت فعالیت هستند.

موحدی‌نژاد عنوان کرد: طبق ارزیابی هایی که از استان های کشور انجام شد شاهد شرکت حداکثری دانش آموزان در مسابقات درس هایی از قرآن حتی در منابع اقلیت‌های مذهبی بودیم.

مدیر مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی در پایان اضافه کرد: تاکنون در سراسر ایران ۱۳ هزار طلبه تحت پوشش مهارت بیان تفسیر قرآن کریم قرار گرفته‌اند و همه طلبه هایی که با آموزش و پرورش همکاری دارند این دوره را می گذرانند.