به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، اسماعیل نجار صبح پنجشنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: تشکیل مجمع استانداران کشور به عنوان یک مجمع صنفی ظرفیت بسیار خوبی را برای تبادل نظر و استفاده از تجارب فراهم می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۵۰ نفر از استانداران عضو مجمع استانداران کشور شده‌اند خاطرنشان کرد: تبادل افکار و استفاده از تجارب استانداران پیشین برای توسعه استان‌ها از اهداف مهم تشکیل این مجمع است.

رئیس مجمع استانداران کشور خاطرنشان کرد: از ظرفیت‌های استانداران در برگزاری جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برای ارائه خدمات مطلوب به مردم و تسریع در اجرای برنامه‌ها استفاده می‌شود.

وی به ظرفیت‌های بالای استان بوشهر در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: از جمله این ظرفیت‌ها می‌توان به صنایع عظیم نفت، گاز، پتروشیمی، آبزی‌پروری، صید و صیادی کشاورزی از جمله خرما و محصولات خارج از فصل اشاره کرد.

نجار اضافه کرد: یکی از چالش‌های جدی استان بوشهر مشکل تامین آب است که در سال‌های اخیر اقدامات موثری با استفاده از تکنولوژی و دانش روز، در شیرین سازی آب دریا شده است.

وی با اشاره به جایگاه ویژه رئیسعلی دلواری سردار مبارزه با استعمار بیان کرد: استان بوشهر در ابعاد گوناگون دارای ظرفیت‌های مهمی در بخش‌های مختلف برخوردار است که نقش تاثیرگذاری در اقتصاد کشور دارد.