بـوشــکان نیـوز
تیتر اول
بوشکان؛ عاشقان طبیعت و گردشگران را فرا می خواند

بوشکان؛ عاشقان طبیعت و گردشگران را فرا می خواند

مسافران و گردشگران عاشق طبیعت با سفر به شهر بوشکان می توانند لحظات شیرینی از آرامش بهاری را در دامان طبیعت بکر و ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 65495
 • تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
 • ۰ نظر چاپ
 • نظارت برقیمت‌ها در بازار افزایش یابد/ لزوم حمایت از کشاورزان

  به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدعلی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با اشاره به ویژگی‌های شیعیان از نگاه ائمه معصومین اظهار داشت: ائمه ویژگی‌های شیعیان را برای ما برشمرده‌اند اما آنچه در عمل رفتار می‌کنیم با گفتار ائمه تفاوت دارد.

  وی خاطرنشان کرد: رعایت تقوا، داشتن خضوع و خشوع، ادای امانت، انجام واجبات و ترک محرمات، ذکر خدا و نیکی کردن به پدر و مادر از ویژگی های یک شیعه از نگاه امامان معصوم است.

  امام جمعه عسلویه با بیان بخش هایی از پیام رهبر انقلاب به اجلاس سراسری نماز گفت: رهبر انقلاب فرمودند اگر نماز با خشوع وخضوع اقامه شود جامعه را به صلاح وسداد می رساند بخش از گرفتاری ما از نپرداختن به این حقیقت هشدار دهنده است ما خوب به موضوع نناز توجه نکرده ایم. رهبر انقلاب تاکید کردند ترویج نماز با شیوه های اثرگذار از اموری است که همه باید به آن اهتمام داشته باشند. خانواده ها باید بیشتر توجه کنند و حساسیت پدرها و مادرها نسبت به جوانان باید بیشتر شود.

  هاشمی نژاد افزود: رهبر انقلاب فرمودند آموزش و پرورش می تواند از اثرگذارترین دستگاه‌ها باشد. باید مدارس را به نماز خواندن نوجوانان مزین کنید. حوزه های علمیه، دانشگاه‌ها و فرهنگیان در این زمینه باید تلاش کنند. این سه قشر در اصلاح جامعه نقش پر رنگی دارند.

  امام جمعه عسلویه ۱۶ آذر روز دانشجو را تبریک گفت و افزود: دانشجویان و دانش آموزان باید درجه اول به خود بپردازند و خودسازی کنند. اگر خودسازی نکنند جامعه مبتلا می شود. دانشجویان باید مودب به آداب اسلامی باشند. امور تربیتی به تنهایی کار ساز نیست. از درون باید واعظ داشته باشند. می بینیم دانشجویان درحضور رئیس جمهور با صراحت و شجاعت مشکلات جامعه و مردم  رابیان می کنند. دانشجویان باید فرصت جوانی را مغتنم بشمارند.

  هاشمی‌نژاد به اعتراضات مردم فرانسه اشاره کرد و ادامه داد: می بینیم پلیس فرانسه با بی رحمی و وحشیانه با مردم برخورد می کند. مردمی که تنها به سیاست‌های رئیس جمهور خود اعتراض دارند اگر در کشور ما یک انسان فاسد معدوم شود بحث حقوق بشر راه می اندازند. امروز آنها با مردم شان چه می کنند چون به خودشان رسیده این عین حقوق بشر است.

  امام جمعه عسلویه به موضوع کارآفرینی اشاره کرد و گفت: شرکتی آمده می خواهد کارآفرینی کند و جوان‌ها مخصوصا کسانی که دیپلم فنی دارند مراجعه کنند و ثبت نام کنند و آموزش ببینند تا بتوانند اشتغال ایجاد کنند. طی یکی دو هفته آموزش می‌دهند و هزینه غذا و اسکان را هم تقبل کردند. جوان‌ها بیایند و شرکت کنند و آموزش ببینند.

  امام جمعه عسلویه از گرانی اقلام و نیازهای ضروری مردم به شدت انتقاد کرد و افزود: گرانی به مردم فشار آورده است. اگر حساب و کتاب باشد و بازرس باشد و بازرس سالم باشد این اتفاقات نمی افتد. چرا باید مردم بدبختی بکشند؟ در بحث ماهی در بندر چرا ماهی اینقدر گران باشد؟ می گویند ماهی صادر می‌کنند. به چه دلیل و به چه مجوزی اینکار می کنند. آیا اجازه این کار را دارند؟

  وی تاکید کرد: مسئولین باید رصد کنند ولی بازار رها شده است. بعضی  مردم با یارانه دارند زندگی می کنند. آدم سردرگم می شود که کجا بحث تحریم است و کجا دست دشمن در کار است. همه این نیست و باید وجدان بیدار باشد و انجام وظیفه کنیم. مگر نه مردم ولی نعمت ما هستن ود ما نوکر و خادم مردم هستیم.

  کشاورزان آبدانی حمایت شوند

  حجت الاسلام حبیب پهلوزاده در خطبه‌های امروز نماز جمعه آبدان با بیان اینکه مسجد تقویت کننده مومنین است، اظهار داشت: اگر والدین نگران فرزندان خود هستند، خداوند مساجد را برای آنها معرفی نموده است. مسجد بهترین مکان برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

  وی اضافه کرد: به فرموده امام خمینی، نماز کارخانه انسان سازی است. اگر مسجد قوی باشد ترس از امریکا و شوری نداشته باشید. وقتی بترسید که به مساجد پشت کنید.

  امام جمعه موقت آبدان با اشاره به اینکه در دعای روز جمعه می خوانیم که جمعه روز انتظار فرج امام زمان است. افزود: امام صادق می فرماید: کسی که منتظر امام دوازدهم است مانند کسی است که در رکاب رسول خدا با شمشیر کشیده از رسول خدا دفاع می کند. این ثواب برای کسی است که با عمل زمینه ساز ظهور باشد.

  وی ادامه داد: با توجه به پیام رهبر انقلاب به اجلاس نماز که فرمود: آموزش و پرورش می تواند در امر نماز موثر ترین باشد. مدارس را مزین به نماز خوانی نوجوانان کنید که برترین تضمین برای سلامت آینده است. وقتی نماز می خوانی واعظ درونی شما به شما از بدی فحشا می گوید و گفتن و تکرار اثر دارد و دل را خاضع می کند. لذا نماز تکرار می شود. اهمیت نماز در این است. ان شالله والدین نسبت به نماز فرزندان اهتمام ویژه داشته باشند.

  پهلوزاده بیان کرد: چند روز قبل وزیر امور خارجه امریکا مدعی انجام آزمایش جدید موشکی توسط ایران شد، و اتفاقات بعدی آن. این نگاه غرب نشانه تناقض رفتاری آنهاست. از طرفی از برجام خارج شده و از طرفی با استناد به قطعنامه های برجامی بر ایران فشار می آورند. امیدواریم با ثبات قدم مسئولین دشمن به خواست خود نرسد.

  وی تاکید کرد: امروز روز شهادت سه دانشجو به دلیل اعتراض به آمریکا در سال ۳۲ است. رهبر انقلاب می فرماید: دانشجویان ذخایر مملکت هستند و مقدرات آینده به وسیله دانشجویان امروز رقم می خورد. تحقق نظریه مقاومت در مقابل دشمن نشانه صدور انقلاب است.

  امام جمعه موقت آبدان افزود: ۲۰ آذر روز شهادت آیت الله دستغیب است. کسی که از مبارزان قبل از انقلاب است و مردم را آگاهی میداد. معلم اخلاق بود. که حوزه های علمیه باید به او اقتدا کنند.

  وی تاکید کرد: دوشنبه روز جهانی خاک است. باید جهاد کشاورزی آموزش های لازم را به کشاورزان ارائه دهد. حرص و طمع ما باعث کشت گسترده و استفاده زیاد از سموم و از بین رفتن زمین های کشاورزی می شود.

  پهلوزاده گفت: در حادثه ترور چابهار تعدای از هموطنان کشته و زخمی شد. حادثه ای که با محوریت امریکا و اسراییل و آل سعود و به دست یک گروهک تروریستی به وقع پیوست. یک گروه کوچک فقط با پشتگرمی نظام سلطه دست به چنین کاری می زند.

  جنبش دانشجویی پرچمدار گفتمان انقلابی‌گری

  حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های این هفته نماز جمعه برازجان اظهار داشت: ادای صحیح نماز و توجه به جنبه تربیتی نماز برای نسل جوان از محورهای پیام رهبری به اجلاس سالانه نماز بود.

  وی با اشاره به نقش بسیار مهم آموزش و پرورش در حوزه نماز حاطرنشان کرد: مدارس با نمازخوانی نوجوانان را مزین کنند و این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است.

  امام جمعه برازجان با اشاره به سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی بیان کرد: گسترش و نفوذ فرهنگ اسلامی از مهمترین محورها و محور اساسی فعالیت شورای انقلاب فرهنگی است.

  وی افزود: از دیگر محورها می‌توان به تزکیه محیط های علمی و فرهنگی، تحول دانشگاه ها، مدارس و مراکز فرهنگی و هنری براساس فرهنگ اسلام، حفظ واحیای معرفی آثار اسلامی آملی و نشر آثار و افکار فرهنگی، انقلاب اسلامی و تحکیم روابط فرهنگی با سایر کشورها و تدوین اصول سیاسی فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

  حجت الاسلام مصلح با اشاره به روز دانشجو اظهار داشت: در طول چهار دهه گذشته جنبش دانشجویی پرچمدار گفتمان انقلابی گری بوده و مبتنی بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی رسالت ها و ماموریت خود را انجام داده است.

  امام جمعه برازجان افزود: نقش آفرینی در ترویج گفتمان انقلابی گری، بصیرت افزایی سیاسی و دینی، داشتن تحلیل سیاسی واعلام موضع به هنگام، رسالت تبیینی و آگاه سازی جامعه، فسادستیزی و مطالبه عدالت، میدان داری در جنگ نرم موتور محرک تحقق تمدن اسلامی است.

  مصلح با اشاره به روز جهانی حقوق گفت: بعد از پایان جنگ جهانی دوم تمام کشورها که از جنگ و کشتار به ستوه آمده بودند درصد تشکیل سازمان ملل متحد برآمدن و بخشی از این سازمان متولی حقوق بشر شد و در سال ۱۹۴۸ منشور آن به تصویب رساندند.

  وی بیان داشت: ضعف های اعلامیه حقوق بشر، نادیده گرفتن احترام به ادیان و فرهنگ های حق و معتبر در عرصه جهانی، مبنای حقوق بشر سازمان محوری است نه خدا محوری؛ در عصر حاضر حقوق بشر به بهانه ای در دست مستکبران تبدیل شده که از این طریق منافع نامشروع خودرا دنبال کنند و امروز در سایه حقوق بشر غربی مسلمانان مظلوم بصورت روزمره توسط صهیونیست ها و تکفیری ها مورد مورد حمایت غرب قتل و عام می شوند.

  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  به روایت تصویر
  جدیدترین اخبار ایران و جهان

  مرزنشنینان دنبال کارهای مشروع هستند/ لزوم رفع دغدغه ساحل نشینان

  تحویل ۱۸ هزار واحد مسکونی مهر در دهه فجر

  مروری بر کارنامه حرفه‌ای سلطانی‌فر در معاونت مطبوعاتی

  ۳۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به نیازمندان بوشهری پرداخت شد

  خارگ میزبان مدیران محیط زیست استان‌های ساحلی می‌شود

  "آمریکا و کره‌شمالی ۱۰ سال پنهانی مذاکره می‌کردند"

  صدور کیفر خواست برای یک مقام دولتی به دلیل اظهار نظر درباره حصر

  سخنگوی وزارت خارجه: مستندات جانبازی حسین فریدون موجود است

  آخرین اخبار از خاوری وجزایری/تکذیب وجود پایگاه تسلیحاتی ایران در عراق/تایید جانبازی حسین فریدون

  درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان بوشهر ۱۰ درصد افزایش یافت

  استعفای معاون مطبوعاتی پذیرفته شد

  ۵۵ درصد معادن استان بوشهر فعال است

  صدور ۳ میلیون تن مواد معدنی استان بوشهر به کشورهای حوزه خلیج فارس

  سلطانی‌فر: ورزش زنان اولویت دولت و وزارت ورزش است

  هنرمندان استان بوشهر نیاز به حمایت بیشتری دارند

  ظرفیت کشورهای همسایه برای صادرات مواد معدنی استفاده شود

  حال اکبر عبدی خوب است

  جشن‌های انقلاب در روستاهای گناوه پرشور برگزار شود

  لاریجانی: انقلاب اسلامی یک جریان ملی بود/ عظمت ایران در منطقه قابل حذف نیست

  انقلاب خدمات‌رسانی در کانون‌های مساجد رقم می‌خورد

  طرح "تحول"، منطق اقتصادی نداشت/"بیمه سلامت" مستقل و پاسخگو باشد

  نمایندگی فرهنگ و ارشاد در بردخون راه‌اندازی می‌شود

  ثبت‌نام اتباع افغانی و عراقی در دفاتر کاریابی استان بوشهر آغاز شد

  طرح "تحول"، منطق اقتصادی نداشت

  هماهنگی برای دریافت وام پلاسکویی‌ها/ آمادگی برای تنظیم بازار شب عید

  وقوع فرونشست و فروچاله‌های شیاری در دشت اراک

  نتوانسته‌ایم خاوری را برگردانیم/ پرونده عراقچی دوباره در دادسرا/ سلطان، سکه نداشت

  اکنون بهترین زمان برای حرکت به سمت آرمان‌های اصلی انقلاب است

  هنوز نتوانسته‌ایم خاوری را برگردانیم/ بازگشت پرونده عراقچی به دادسرا

  دشمنان در تلاش برای جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی است

  ترکیه: طرف‌هایی که قتل خاشقجی را لاپوشانی می‌کنند می‌شناسیم/برای تحقیقات بین‌المللی آماده‌ایم

  انصارالله: جانبداری سازمان ملل و عدم همکاری عربستان و امارات مانع اجرای توافق‌نامه‌ها است

  تیم دهیاری شاه پسرمرد، حریفش را در هم کوبید

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "بوشکان نیوز " مجاز می باشد.

  © 2017 Bushkan News Agency (bushkannews.ir). All rights reserved