بوشکان نیوز: سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت تنگ‌ارم گفت: مادر افغانستانی در حین انتقال به بیمارستان با کمک مامای تسهیلات زایمانی مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم در آمبولانس، زایمان کرد.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1397/9/20/9086020_863.jpg

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ یعقوب ارمی با اشاره به اینکه این سومین زایمان در آمبولانس در ۹ ماه گذشته بوده است، افزود: خانم باردار افغان با درد زایمان به مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم مراجعه کرده که مامای تسهیلات زایمانی تنگ ارم، بعد از کنترل علائم حیاتی و شرح‌حال‌گیری و با توجه به قریب الوقوع بودن زایمان و مشاوره از پزشک، وی را به بیمارستان شهید گنجی برازجان انتقال دادند.

وی ادامه داد: این مادر باردار ۲۲ ساله افغان چهارمین فرزند خود را باردار بوده و به دلیل نقل مکان از شهر کوار استان فارس به روستای پرجونک بخش ارم، در طول دوران بارداری هیچ‌گونه مراقبت بارداری برای وی ثبت نشده است و با توجه به نداشتن سونوگرافی جنین و ابراز بی اطلاعی مادر از هفته بارداری، مادر باردار توسط آمبولانس به بیمارستان شهیدگنجی اعزام شد.

سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت تنگ‌ارم افزود: با توجه به شرایط ویژه مادر به همراه وی، ماما و بهیار برای کمک به زایمان احتمالی در آمبولانس، اعزام شدند.

ارمی تصریح کرد: در حین انتقال به علت زایمان سریع، مادر با کمک ماما و بهیار اعزامی درون آمبولانس زایمان کرده و نوزاد دختر به دنیا آمد.

وی عنوان کرد: با توجه به نزدیک بودن مرکز خدمات جامع سلامت دالکی، مادر و نوزاد توسط پزشک مرکز معاینه و پس از تمیز کردن راه هوایی نوزاد و و کلمپ بند ناف، نوزاد (آبگار ۱۰) و مادر با سلامتی کامل جهت تکمیل مراقبت‌های بهداشتی و درمانی به بخش زایمان بیمارستان شهید گنجی برازجان تحویل داده شدند.