به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سرهنگ حسین احمدی ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان با  تقدیر از حضور و تلاش خبرنگاران در انعکاس خبرها اظهار داشت: با تلاش و زحمات همکاران در نیروی انتظامی شهرستان و پلیس آگاهی کلانتری ، همکاری و پشتیبانی دستگاه قضایی و اطلاع رسانی خوب مردم در مواجهه با جرایم  اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: در مجموع ۹۰ درصد سرقت ها در سال جاری  در این شهرستان منجر به کشف شده است.

فرمانده انتظامی گناوه بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته و اطلاع و آگاهی رسانی در سطح جامعه، مدارس، مساجد و سایر دستگاه ها میزان تصادفات منجر به فوت  نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان ۶۰ درصد کاهش داشته است.

احمدی گفت: در حوزه مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری در سطح شهرستان، از مجموع پرونده هایی تشکیل شده ۹۰ درصد در کلانتری منجر به صلح و سازش شده و نیاز به ارسال به مقام قضایی نبوده است.

وی گفت: از معضلات و آسیب های اجتماعی مهم بحث اعتیاد به مواد مخدر است که با اجرای برنامه ها وطرح هایی در حوزه ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح شهرستان و اطلاع رسانی به موقع  و همکاری خوب مردم اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

احمدی تصریح کرد:  کشفیات مواد مخدر درسال جاری در این شهرستان نسبت به سال گذشته چهار برابر شده است و ۳۷۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته  افزایش کشف در این حوزه داشته ایم.

وی پیرامون استقرار کلانتری جدید در سطح شهر با توجه به جمعیت  گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر تنها یک کلانتری مسئول نظم و امنیت حوزه  را بر عهده دارد  و با توجه به جمعیت شهرستان که نیاز به استقرار کلانتری جدید است، جهت استقرار کلانتری جدید زمینی در نظر گرفته شده و در این راستا با همکاری فرمانداری و اداره راه و شهرسازی گناوه واگذاری زمین در حال انجام است که با هماهنگی ها و پیگیری های انجام شده با مرکز، استقرارکلانتری جدید صورت خواهد گرفت تا بتواند در بحث پیشگیری و امنیت شهرستان کمک کند.

فرمانده انتظامی گناوه پیرامون مدیریت فضای مجازی و افزود:  فضای مجازی هم فرصت و هم تهدید است و کارشناسان و مشاوران این نیرو به منظور آگاهی بخشی  و اطلاع رسانی اقشار مختلف جامعه در برابر آسیب های اجتماعی فضای مجازی  برنامه ها و نشست های مختلفی  در دانشگاه ها، مدارس و مساجد  برگزار کرده اند که این روند ادامه دارد.

در این نشست فرمانده انتظامی شهرستان گناوه به سوالات خبرنگاران خبرگزاری ها پیرامون مطالب مرتبط با این حوزه پاسخ داد.