حمید بردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نمایندگان وزارت کشور، قوه قضائیه و شوراهای اسلامی که در کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرهای استان فعال هستند، همچنین دبیر کمیسیون‌ها در شهرداری‌ها و اعضای شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان استان در این جلسه حضور داشتند.

وی یادآور شد: ۱۲ نفر بعنوان نماینده وزارت کشور و ۳۳ نفر نیز بعنوان نماینده قوه قضاییه در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرهای استان فعال هستند.

مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر بیان کرد: هدف از برگزاری این نشست تخصصی بررسی مسائل، ایجاد وحدت رویه در صدور آرا و پاسخ به سوالات اعضاء بوده است.

بردستانی گفت: این نشست با همکاری وزارت کشور و دیوان عدالت اداری در استان‌ها برگزار می‌شود که امیدواریم به اهداف و نتایج مورد نظر برسیم.

وی ابراز داشت: در ۳ ماه اخیر ۷۵۰ پرونده در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرهای استان بررسی و منجر به رای شده است.

بردستانی افزود: بر اساس ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها هرگونه ساخت و ساز و عملیات ساختمانی و عمرانی در محدوده و حریم شهرها باید با اخذ مجوز از شهرداری‌ها انجام شود و همه موظف هستند که آن را رعایت کنند.

وی گفت: این ماده دارای ۱۱ تبصره در خصوص اعمال قانون اماکن با کاربری و شرایط مختلف است.

بردستانی اضافه کرد: کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها شبه قضایی است و آرای آن در کمیسیون بدوی و در صورت اعتراض مالک یا ذینفع قابل بررسی در کمیسیون تجدید نظر و سپس دیوان عدالت اداری کشور است.