بـوشــکان نیـوز
تیتر اول
بوشکان؛ عاشقان طبیعت و گردشگران را فرا می خواند

بوشکان؛ عاشقان طبیعت و گردشگران را فرا می خواند

مسافران و گردشگران عاشق طبیعت با سفر به شهر بوشکان می توانند لحظات شیرینی از آرامش بهاری را در دامان طبیعت بکر و ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 67640
 • تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
 • ۰ نظر چاپ
 • لزوم توجه به معیشت مردم/ مشکلات اقتصادی اقشار ضعیف حل شود

  به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در نمازجمعه امروز عسلویه در سخنانی ویژگی‌های شیعیان از نگاه امام رضا(ع) را بیان کرد و گفت: شیعیان ما نماز به پای می دارند، حج خانه خدا به جای می آورند، در ماه رمضان روزه می گیرند، اهل بیت پیامبر را دوست دارند و از دشمنان اهل بیت بیزاری می جویند و اهل ایمان وتقوا وزهد پرهیزگاری هستند.

  هاشمی نژاد سالروز میلاد حضرت زینب و روز پرستار را گرامی داشت و افزود: حضرت زینب اسوه اخلاق تقوا عفاف و ایثار بود ایشان ملقب به عالمه آل علی(ع)بود. در سختی‌ها و مصائب از نماز شب و عبادت دست نکشید و امام حسین(ع) در روز عاشورا در وداع با حضرت زینب از ایشان خواست در نماز شبش برایش دعا کند که این نشان عظمت مقام حضرت زینب است.

  امام جمعه عسلویه درخطبه دوم با بیان فرازی از بیانات رهبر انقلاب دردیدار با مردم قم اظهار داشت: رهبر انقلاب دراین دیدار مسئولان را خطاب قرار دادند که قدر مسئولیت خود را بدانید. در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت فرصتی برای عبادت و اطاعت است. چیزی که متاسفانه برخی مسئولین قدر نمی‌دانند خدمت نعمت پروردگار است باید قدر بدانیم.

  هاشمی نژاد اضافه کرد: رهبر انقلاب از مسئولین خواستند از گرایش به اشرافی‌گری و افراط پرهیز کنند و قدردان ظرفیت‌های درونی کشور باشند و به معیشت مردم توجه ویژه ای داشته باشند که حل مشکل طبقات ضعیف اساسی ترین کار دولت است و باید مشکلات اقتصادی اقشار ضعیف حل کنند.

  امام جمعه عسلویه بیان کرد: رهبر انقلاب تاکید کردند که مسئولان باید درمقابل یاوه گویی آمریکا شجاعت و عقلانیت داشته باشند. اینها تهدید و قول و امضاء شان اعتباری ندارد و نباید به آن اعتنا کرد. چهل سال هر غلطی خواستند کردند اما در برابر این ملت بزرگ کاری از پیش نبردند.

  هاشمی نژاد به سالگرد دستگیری تفنگداران آمریکا در خلیج فارس توسط سپاه اشاره کرد و افزود: دیدیم تفنگداران آنها در مقابل پاسداران سبز پوش ما مثل موش مرده شدند
  کشتی‌ها و ناوهای غول پیکرشان می آیند از دو تا قایق کوچک ما می‌ترسند و مجبورند به زبان فارسی حرف بزنند و مترجم فارسی داشته باشند. این ملت مقتدر شهادت دارد که پیروز است.

  امام جمعه عسلویه به ۲۶ دی ماه سالروز فرار شاه خائن از ایران اشاره کرد و ادامه داد: شاه خائن و خبیث نوکر استکبار بود. حتی آنهایی که به ظاهر دوستش بودند هم به کشورشان راهش ندادند. این باید درس عبرت باشد که اگر خیانت کنید چیزی دیگری است اگر خدمت کنید چیز دیگر. امام راحل را می بینیم که مردم دنیا از او به نیکی یاد می کنند خلف صالح ایشان رهبر انقلاب نیز چنین است.

  وی به مطالبه مردم شهرستان درگماردن نیروهای بومی در مدیریت ادارات اشاره کرد و افزود: دراین زمینه قدم های خوبی برداشته شده و ان شالله که استمرار داشته باشد. از همه کسانی که به این مطالبه مردم توجه دارند تشکر می کنم.

  هاشمی نژاد به برگزاری دعای ندبه و پخش سراسری از شبکه یک صدا وسیما در هفته آینده درشهرستان عسلویه اشاره کرد و از مردم دعوت دراین مراسم به صورت باشکوه شرکت کنند. همه همکاری کنند همه کمک کنند برنامه آبرومندی برگزار شود و شهرستان بیشتر معرفی شود تجمع بیشتر مردم باعث آبرومندی این مراسم است.

  تعهد آمریکا هیچ ارزشی ندارد

  حجت الاسلام حسین صفری  امام جمعه موقت اهرم نیز با اشاره به فرار شاه در روز ۲۶ دیماه سال ۵۷ و پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن اظهار داشت: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم این انقلاب می تواند الگویی برای آیندگان باشد

  وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مردم قم به مناسبت نوزده دیماه خاطرنشان کرد: غرب اشتباه می‌کند که نمی‌تواند در برابر تصیمات آمریکا بایستاد و در داخل هم بعضی اشتباه می کنند که می گویند نمی‌توانیم در برابر آمریکا و غرب ایستادگی کنیم.

  امام جمعه موقت اهرم افزود: در داخل  بعضی مسئولان تصور می کنند که آمریکا و غرب اگر در تعهدی امضایی کردند آن قابل اجرا و تعهدات شان برایشان مهم است و بعضی هم این خیال در ذهنشان تداعی می کند که آمریکا تعهداتش قابل اعتماد است و بعضی هم این فکر کردند که آمریکا حقوق هسته‌ای را رعایت و از برجام تخطی نخواهد کرد.

  وی با تاکید بر اینکه امضاء و تعهد آمریکا هیچ ارزشی ندارد و به تعهدات نمی‌شود دل خوش بود، تصریح کرد: آنها هرگز به آنچه تعهد دادند در ادوار تاریخ هرگز پایبند نبودند و این اولین باری نیست که آمریکا تعهداتش می‌زند.

  صفری گفت: کسانی که روز اول در اجرای برجام به خیابان‌ها ریختند به پایکوبی پرداختند و الان می گویند باید به ترامپ امتیازاتی داد، باید بدانند که آمریکا نه تعهد و نه تهدیدشان ارزشی دارد و قابل اعتماد نیستند  

  وی با تاکید بر اینکه مردم  و مسئولان باید در برابر اینها هوشیار و باشند و به آمریکا وابسته نباشند، اظهار داشت: مردم ایران چنان شکستی  به آمریکا خواهند داد که به خاک سیاه خواهد نشست.

  امام جمعه موقت اهرم بیان کرد: امسال  ملت ایران جشن ۴۰ سالگی انقلاب را چنان برگزار خواهد کرد که زمینه رسوایی بیش از پیش غرب‌گراهای داخل و شکست آمریکا خواهد شد.

  نبود سیاست گذاری درست در ترویج کتاب‌خوانی

  شیخ خلیل افرا امام جمعه موقت اهل سنت کنگان نیز حرام دانستن  ربا را از ضروریات دین دانست و رباخوار را مورد لعن خداوند معرفی کرد و اظهار داشت: در قرآن و روایات تعبیراتی در مورد ربا به کار رفته که بسیار هشدار دهنده و نشانگر بزرگ بودن این گناه است تا جائی که فرد رباخوار و کسی که معامله ربوی می‌کند و کسی که بر معامله ربوی شهادت میدهد و هر کسی که به نحوی در فعالیت‌های ربوی دخالت داشته همگی مورد لعن و نفرین خداوند قرار می‌گیرند و این عظمت گناه را می رساند.

  وی در خطبه دوم نماز به موضوع لزوم فرهنگ سازی اصولی در جامعه اشاره کرد و فقدان شناخت درست از مردم و واقعیت‌های فرهنگی و دینی جامعه را موجب آشفتگی حوزه فرهنگی کشور دانست و نبود چشم‌انداز مشخص برای بهبود شرایط فرهنگی کشور را به‌عنوان معزلی بزرگ معرفی کرد.

  وی نقش حکومت‌ها را در شکل‌گیری فرهنگ جوامع، حیاتی و انکار ناپذیر دانست و افزود: متاسفانه با گذشت قریب به چهار دهه از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی، همچنان شاهد مشکلات اصولی و اولیه فرهنگی هستیم و این مشکلات در بیانات رهبر معظم انقلاب بخوبی نمایان است.

  افرا، نبود سیاست گذاری درست در ترویج کتاب‌خوانی را برای کشور مهم دانست و معضلی برای خانواده‌ها معرفی کرد و اکثر مشکلات موجود را ناشی از نبود آموزش‌های لازم در خانواده اعلام کرد.

  وی ضمن تاکید بر لزوم تبلیغ در راستای گسترش فرهنگ دینی، هر گونه تسامح و کم کاری را در این زمینه گناه بزرگ و نابخشودنی دانست و در پایان بیانات خود مسئولان را به تلاش در راستای خدمت هر چه بیشتر به مردم سفارش کرد.

  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  به روایت تصویر
  جدیدترین اخبار ایران و جهان

  تحویل ۱۸ هزار واحد مسکونی مهر در دهه فجر

  مروری بر کارنامه حرفه‌ای سلطانی‌فر در معاونت مطبوعاتی

  ۳۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به نیازمندان بوشهری پرداخت شد

  خارگ میزبان مدیران محیط زیست استان‌های ساحلی می‌شود

  "آمریکا و کره‌شمالی ۱۰ سال پنهانی مذاکره می‌کردند"

  صدور کیفر خواست برای یک مقام دولتی به دلیل اظهار نظر درباره حصر

  سخنگوی وزارت خارجه: مستندات جانبازی حسین فریدون موجود است

  آخرین اخبار از خاوری وجزایری/تکذیب وجود پایگاه تسلیحاتی ایران در عراق/تایید جانبازی حسین فریدون

  درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان بوشهر ۱۰ درصد افزایش یافت

  استعفای معاون مطبوعاتی پذیرفته شد

  ۵۵ درصد معادن استان بوشهر فعال است

  صدور ۳ میلیون تن مواد معدنی استان بوشهر به کشورهای حوزه خلیج فارس

  سلطانی‌فر: ورزش زنان اولویت دولت و وزارت ورزش است

  هنرمندان استان بوشهر نیاز به حمایت بیشتری دارند

  ظرفیت کشورهای همسایه برای صادرات مواد معدنی استفاده شود

  حال اکبر عبدی خوب است

  جشن‌های انقلاب در روستاهای گناوه پرشور برگزار شود

  لاریجانی: انقلاب اسلامی یک جریان ملی بود/ عظمت ایران در منطقه قابل حذف نیست

  انقلاب خدمات‌رسانی در کانون‌های مساجد رقم می‌خورد

  طرح "تحول"، منطق اقتصادی نداشت/"بیمه سلامت" مستقل و پاسخگو باشد

  نمایندگی فرهنگ و ارشاد در بردخون راه‌اندازی می‌شود

  ثبت‌نام اتباع افغانی و عراقی در دفاتر کاریابی استان بوشهر آغاز شد

  طرح "تحول"، منطق اقتصادی نداشت

  هماهنگی برای دریافت وام پلاسکویی‌ها/ آمادگی برای تنظیم بازار شب عید

  وقوع فرونشست و فروچاله‌های شیاری در دشت اراک

  نتوانسته‌ایم خاوری را برگردانیم/ پرونده عراقچی دوباره در دادسرا/ سلطان، سکه نداشت

  اکنون بهترین زمان برای حرکت به سمت آرمان‌های اصلی انقلاب است

  هنوز نتوانسته‌ایم خاوری را برگردانیم/ بازگشت پرونده عراقچی به دادسرا

  دشمنان در تلاش برای جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی است

  ترکیه: طرف‌هایی که قتل خاشقجی را لاپوشانی می‌کنند می‌شناسیم/برای تحقیقات بین‌المللی آماده‌ایم

  انصارالله: جانبداری سازمان ملل و عدم همکاری عربستان و امارات مانع اجرای توافق‌نامه‌ها است

  تیم دهیاری شاه پسرمرد، حریفش را در هم کوبید

  داعش نیروهای آمریکایی را به انجام حملات بیشتر تهدید کرد

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "بوشکان نیوز " مجاز می باشد.

  © 2017 Bushkan News Agency (bushkannews.ir). All rights reserved