بـوشــکان نیـوز
تیتر اول
بوشکان؛ عاشقان طبیعت و گردشگران را فرا می خواند

بوشکان؛ عاشقان طبیعت و گردشگران را فرا می خواند

مسافران و گردشگران عاشق طبیعت با سفر به شهر بوشکان می توانند لحظات شیرینی از آرامش بهاری را در دامان طبیعت بکر و ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 67642
 • تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
 • ۰ نظر چاپ
 • مسئولان از کارهای نمایشی فاصله بگیرند/لزوم رفع مشکلات معیشتی مردم

  به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه در خطبه های این هفته نماز با اشاره به دیدار گروهی از مردم قم با مقام معظم رهبری به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی قم در سال ۵۶ اظهار داشت: در این دیدار مقام معظم رهبری مردم قم را صاحب انقلاب و حوزه را به عنوان پشتیبان معنوی این نهضت انقلابی و شهر قم را مرکز انقلاب ، شهر انقلاب و مادر انقلاب معرفی فرمودند.

  وی افزود: رهبری در این دیدار اشاره کردند که مکر و حیله دشمن فراوان است و نباید از مکر و حیله دشمن غافل شد و جوانان و بزرگان مردم قم نگذارند که دشمنان نقش آنها را در انقلاب کمرنگ کنند.

  رکنی حسینی تصریح کرد: امروز قم به عنوان مرکز جهان اسلام است و دشمن خیلی روی این شهر سرمایه گذاری می کند تا این شهر را دچار آسیب های جدی کند.

  وی با اشاره به اینکه برخی در کشور تصور می‌کنند که آمریکایی‌ها از تحلیل‌های قوی و خطاناپذیر برخوردار هستند افزود: رهبری فرمودند که اینطور نیست و در حقیقت آنها دچار اشتباهات محاسباتی فراوانی در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی ایران شده اند که امروز هم ظهور و بروز داشته است.

  وی افزود: به تعبیر سخنان رهبری به قول و امضای دولتمردان آمریکایی اعتمادی نیست  که این سخن رهبری باید با دقت فراوان تحلیل شود.

  امام جمعه گناوه بیان کرد: گروهی در ایران چنان بیان کردند که هر چه آمریکایی‌ها امضا کنند اعتبار دارد در حالی که همگی شاهدیم نقض‌های فراوانی در شورای امنیت و همین برجام ودر صحنه های مختلف داشته‌اند و لذا هرگز نباید تصور کرد که قول و حرف آنها همیشه معتبر است.

  وی با با اشاره به اینکه دشمنی دشمنان با نظام مقدس اسلامی از نکات مورد تاکید رهبری در این دیدار بود افزود:دشمنان تصور می کنند که وجود مشکلاتی مانند مشکلات اقتصادی در کشور ما باعث می شود که مردم نسبت به انقلاب و نظام و ولایت دلسرد شوند در حالی که مردم به کوری چشم دشمنان جشن چهل سالگی انقلاب  باشکوهتر برگزار خواهند کرد.

  رکنی حسینی اضافه کرد: رسیدگی به قشر مستضعفین واقشار که مشکلات کنونی کشور بر آنها فشار بیشتری وارد می کند از نکات مهم دیدار رهبری بود که مسئولان باید با رعایت زندگی معمولی و دور از اشرافیگری و تجمل در تحمل مشکلات با مردم همراهی کنند و مردم و مسئولان باید در رفع مشکلات همکاری و تلاش کنند.

  وی با اشاره به پرتاب سه ماهواره در ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط کشورمان به فضا گفت:  به برکت وجود دانشمندان کشورمان و خون شهدا در دهه فجر شاهد پرتاب این سه ماهواره خواهیم بود که این رویداد باعث دلگرمی دوستان انقلاب نسبت به آینده این انقلاب و عصبانیت و ناامیدی بیشتردشمنان انقلاب خواهد شد.

  رکنی حسینی افزود: اینها از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و باید امروز دستاوردهای انقلاب   به نسل جوان و نوجوان بیان شودودهه فجر انقلاب فرصت مناسبی برای بیان دستاوردها و خدمات چهل ساله انقلاب شکوهمند اسلامی است.

  امام جمعه گناوه گفت: امروز هم دشمن به دنبال دشمنی با انقلاب و درصدد بازگرداندن منافقین به عراق است تا آنها را از سرخوردگی نجات دهد و همه اینها به خاطر دشمنی با ملت ایران است ولی آنها ملت ایران را که هرگز زیر بار ظلم مستکبران نخواهد رفت به خوبی نشناخته‌اند.

  لزوم رفع مشکلات معیشتی مردم

  حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه های نماز این هفته بردخون اظهار داشت: خانواده اصلی ترین نهاد اجتماعی و زیربنای جوامع و منشأ فرهنگ ها و تمدن ها در تاریخ بشری است.

  امام جمعه بردخون افزود: اخلاق و صفات و ارزش های والای انسانی و شخصیت انسان در کانون خانواده شکل می گیرد.

  وی با بیان اینکه ازدواج باعث تحکیم خانواده می شود، اضافه کرد: سن ازدواج هر روز با بهانه هایی مانند ادامه تحصیل بالاتر می رود و این چه بهانه ای است که دختر باید ادامه تحصیل دهد و ازدواج نکند.

  رکنی حسینی ابراز داشت: ایجاد مانع در ازدواج باعث بی بند و باری و بی حجابی و فساد و منکرات در جامعه می شود و اسلام با آن مخالف است.

  خطیب جمعه بردخون گفت: برخی آدم های هوس‌باز و بی‌وجدان در جامعه دست به اعمالی می زنند که در شأن نظام اسلامی نیست و اقدام به شاعه منکرات در جامعه می کنند که قوه قضاییه باید به شدت با آنان برخورد کند تا امنیت در جامعه حاکم شود.

  وی با تأکید بر رفع فاصله های طبقاتی در جامعه اظهار کرد: فاصله های طبقاتی مشکل بزرگی برای کشور است و برخی به بهانه نوسانات ارزی اجناس و کالاهای ضروری مردم را گران کردند که نیاز است به یاری همدیگر بویژه اقشار آسیب پذیر بشتابیم.

  امام جمعه بردخون با تبریک سالروز میلاد حضرت زینب و روز پرستار و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قیام گفت: بی اعتمادی به آمریکا همچنان پابرجا است زیرا در مذاکرات برجام عدم پایبندی خود را به تعهدات بین المللی نشان داد.

  رکنی حسینی بیان داشت: برخی راه خود را از مردم جدا کرده اند و رویش ها و ریزش ها نشان از این واقعیت است البته برخی که سابقه ای در انقلاب داشتند ریزش کردند و از صف مردم جدا شدند.

  خطیب جمعه بردخون با اشاره به اینکه جناح ها جزیی از جامعه هستند، ادامه داد: از تعصبات غیرواقعی دست برداریم و با کنارگذاشتن چپ و راست در خط ولایت حرکت کنیم.

  وی خطاب به مسؤلان گفت: با مردم صداقت پیشه کنید و شفاف سخن بگویید و انتقادات را بپذیرید و انتقاد را تخریب و سیاه نمایی ندانید.

  امام جمعه بردخون با تأکید بر ساده زیستی مسئولان تصریح کرد: از تشریفات و کارهای نمایشی فاصله بگیرید و مردمی فکر کنید و همراه و در بین مردم حرکت کنید زیرا پست ها ماندگار نیست.

  رکنی حسینی گفت: فاصله بین مردم و مسئولان برداشته شود و برای چندروز بیشتر ماندن در مقام به شهدا پشت نکنیم.

  وی افزود: افراد توانمندی در همه گروه های سیاسی وجود دارند که مسؤلان باید از افراد توانمند جناح ها استفاده کنند تا کشور در مسیر واقعی قرار گیرد.

  خطیب جمعه بردخون اضافه کرد: از وابستگی حزبی و جناحی فاصله بگیریم چرا که ۸۰ درصد اوضاع بد اقتصادی کشور به دلیل وابستگی دولتمردان به حزب و جناح خاص است.

  وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی جامعه موجب نارضایتی مردم می شود، خاطرنشان کرد: فراجناحی عمل کنیم تا مشکلات رفع شود و از تخریب یکدیگر خودداری کنیم

  لزوم بصیرت و هوشیاری مردم و مسئولان

  حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های امروز نمازجمعه برازجان با اشاره به آغاز ثبت نام حوزه علمیه خواهران جامعه الزهراء قم از خانواده ها خواست تا نسبت به ثبت نام دختران مستعد و علاقمند خود در این دانشگاه مهم اهتمام داشته باشند و آنها را تشویق کنند.

  امام جمعه برازجان گفت: یکی از برکات مهم انقلاب اسلامی تاسیس نمازجمعه است که همواره به عنوان تریبون و رسانه نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش فعالی را در روشنگری مردم ایفا کرده است.

  مصلح با اشاره به ۲۴ دی ماه سال ۱۳۵۸ به عنوان تعیین مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران افزود: نقش فعال نمازجمعه در روشنگری مردم همواره مورد خشم دشمنان و معاندان قرار داشته است.

  وی با اشاره به ۲۲ دی روز تشکیل شورای انقلاب توسط بنیان گذار انقلاب اسلامی بیان کرد: از اهداف مهم تشکیل شورای انقلاب تحقق بخشیدن اهداف اسلامی و انقلابی ملت ایران، انجام امور معین و مشخص شده و فراهم کردن شرایط تاسیس دولت انتقالی بود.

  مصلح، به محورهای اصلی و راهبردی دشمنی های آمریکا علیه ملت ایران در ماه های آینده اشاره و بر لزوم بصیرت و هوشیاری مردم و مسئولان تاکید کرد.

  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  به روایت تصویر
  جدیدترین اخبار ایران و جهان

  خارگ میزبان مدیران محیط زیست استان‌های ساحلی می‌شود

  "آمریکا و کره‌شمالی ۱۰ سال پنهانی مذاکره می‌کردند"

  صدور کیفر خواست برای یک مقام دولتی به دلیل اظهار نظر درباره حصر

  سخنگوی وزارت خارجه: مستندات جانبازی حسین فریدون موجود است

  آخرین اخبار از خاوری وجزایری/تکذیب وجود پایگاه تسلیحاتی ایران در عراق/تایید جانبازی حسین فریدون

  درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان بوشهر ۱۰ درصد افزایش یافت

  استعفای معاون مطبوعاتی پذیرفته شد

  ۵۵ درصد معادن استان بوشهر فعال است

  صدور ۳ میلیون تن مواد معدنی استان بوشهر به کشورهای حوزه خلیج فارس

  سلطانی‌فر: ورزش زنان اولویت دولت و وزارت ورزش است

  هنرمندان استان بوشهر نیاز به حمایت بیشتری دارند

  ظرفیت کشورهای همسایه برای صادرات مواد معدنی استفاده شود

  حال اکبر عبدی خوب است

  جشن‌های انقلاب در روستاهای گناوه پرشور برگزار شود

  لاریجانی: انقلاب اسلامی یک جریان ملی بود/ عظمت ایران در منطقه قابل حذف نیست

  انقلاب خدمات‌رسانی در کانون‌های مساجد رقم می‌خورد

  طرح "تحول"، منطق اقتصادی نداشت/"بیمه سلامت" مستقل و پاسخگو باشد

  نمایندگی فرهنگ و ارشاد در بردخون راه‌اندازی می‌شود

  ثبت‌نام اتباع افغانی و عراقی در دفاتر کاریابی استان بوشهر آغاز شد

  طرح "تحول"، منطق اقتصادی نداشت

  هماهنگی برای دریافت وام پلاسکویی‌ها/ آمادگی برای تنظیم بازار شب عید

  وقوع فرونشست و فروچاله‌های شیاری در دشت اراک

  نتوانسته‌ایم خاوری را برگردانیم/ پرونده عراقچی دوباره در دادسرا/ سلطان، سکه نداشت

  اکنون بهترین زمان برای حرکت به سمت آرمان‌های اصلی انقلاب است

  هنوز نتوانسته‌ایم خاوری را برگردانیم/ بازگشت پرونده عراقچی به دادسرا

  دشمنان در تلاش برای جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی است

  ترکیه: طرف‌هایی که قتل خاشقجی را لاپوشانی می‌کنند می‌شناسیم/برای تحقیقات بین‌المللی آماده‌ایم

  انصارالله: جانبداری سازمان ملل و عدم همکاری عربستان و امارات مانع اجرای توافق‌نامه‌ها است

  تیم دهیاری شاه پسرمرد، حریفش را در هم کوبید

  داعش نیروهای آمریکایی را به انجام حملات بیشتر تهدید کرد

  برد پرگل تیم بوشکان مقابل شاهین در دیدار افتتاحیه

  پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

  قابل توجه کارگرانی که سبد کالا نگرفتند

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "بوشکان نیوز " مجاز می باشد.

  © 2017 Bushkan News Agency (bushkannews.ir). All rights reserved