به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با تبریک میلاد حضرت زینب(س)اظهار داشت: جامعه اسلامی ما عموما و بانوان خصوصا این بانوی بزرگ اسلام را الگوی خود قرار دهند و درس بصیرت ، ولایتمداری، صبر  ، حجاب و پاسداری از انقلاب و پیام رسانی خون شهیدان از ایشان بیاموزند.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه نباید به نام اهلبیت کار خلاف شرعی در جامعه انجام شود، افزود: اگر از اهلبیت و حضرت زینب(س) پیروی نمی کنیم لااقل به نام این بزرگواران اعمالی مرتکب نشویم که با سیره و روش آنها سازگاری ندارد.

وی ادامه داد: مسئولان مربوطه باید با کسانی که به بهانه جشن اهلبیت مرتکب گناهی می شوند برخورد کنند.

حسینی پرستاری را نه یک شغل بلکه عشق دانست و عنوان کرد:پرستاری تنها ارائه خدمات پزشکی به بیمار نیست بلکه پرستاری واقعی امید و روحیه دادن و برخورد مناسب با مریضان است که پرستاران ما این نکات را رعایت می کنند.

خطیب جمعه بندر دیر با تقدیر از حضور استاندار در دور سوم سفر به شهرستان دیر گفت: حضور مسئولان در بین مردم می تواند گام بلندی در جهت تحقق آرمان های امام و رهبری و برنامه های دولت باشد که امیدواریم مصوبات این سفر عملیاتی شود.

وی با اشاره به سالروز حماسه دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس توسط پاسداران منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: این اقدام به موقع درس فراموش نشدنی به متجاوزان داد که هر کس بخواهد به آب های سرزمینی ما تجاوز کند، نیروهای مسلح  و سپاه قهرمان ما این چنین با قدرت و اقتدار با او برخورد خواهند کرد.

حسینی  درباره سالروز انتصاب مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران از سوی حضرت امام (ره) در سال ۵۸ یاد آور شد: خطبه های روشنگر و بصیرت افزا وتأثیرگذار و هدایت گر رهبر فرزانه انقلاب مایه  امیدواری دوستداران انقلاب و نظام اسلامی و خاری  و خزلان دشمنان بوده است.

امام جمعه بندر دیر بیان داشت: همه اولیاء و صاحب نظران با شورای آموزش و پرورش بیشتر ارتباط برقرار کنند و پیشنهادات ارزنده خود را از این شورا دریغ نکنند.

وی در رابطه با سالروز فرار شاه ابراز کرد: وی فردی مفسد و فاسد بود که با ملت خود با خشونت و دیکتاتوری برخورد می کرد اما در مقابل دشمنان تسلیم بود.

حسینی  با اشاره به دیدار هزاران نفر از مردم قم با رهبر فرزانه انقلاب خاطرنشان کرد: برخی جریانات می خواهند در قم انقلاب زدایی کنند که باید از حیله های دشمن غافل نشد.

وی افزود: از آنجایی که ایران تنها کشوری است که با اقتدار مقابل آمریکا ایستاده است لذا آنها نمی توانند ما را تحمل کنند.

خطیب جمعه دیر با بیان اینکه برخی با درست دانستن محاسبات آمریکایی ها در صدد بزک کردن چهره این جنایتکاران هستند، عنوان کرد: مسئولان در برابر یاوه‌گویی‌های آمریکایی ها شجاعت و عقلانیت داشته باشند و تحت تاثیر اینها قرار نگیرند و قدردان ظرفیت های کشور باشند.

وی با اعلام اینکه مسئولان نباید در بحث برجام به اروپایی ها دل ببندند، تأکید کرد: تحریم ها موجب اقتدار و بالا رفتن توانمندی های کشور ما شد.

حسینی تأکید کرد: رسیدگی به معیشت مردم در اولویت کاری مسئولان باشد.

انتقاد از برنامه‌های خلاف شرع در جشن‌ها

حجت الاسلام یوسف قاسمی در نماز جمعه کنگان با انتقاد از برخی برنامه های خلاف شرع در جشنواره فرهنگی ورزشی دا در دهکده گردشگری شیرینو شهرستان کنگان اظهار داشت: در نظامی که خون هزاران شهید به پای آن ریخته شده است انجام چنین کارهای وقیحی معنا ندارد.

وی خطاب به دستگاه‌های مسئول در اجرای این جشنواره گفت: آیا پاسخی به امام زمان (عج)، رهبری، مادران شهدا دارید؟ قطعا چنین بدعت هایی در آستانه چهلمین سالروز پیروز انقلاب اسلامی خلاف مسلم است.

قاسمی در پایان این بخش از مسئولان خواست به بهانه برنامه های دینی و شاد اجازه دهن کجی به شرع و خلاف دین را ندهند.

خطیب موقت جمعه با اشاره به سخنان حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با مردم قم گفت: به فرموده معظم له انگیزه هایی وجود دارد که فضا و روحیه انقلابی قم را کمرنگ کنند.

قاسمی با تبیین نقشه های شوم آمریکایی ها در چند دهه گذشته تا کنون و تلاش آنان برای براندازی نظام در کلام معظم له افزود: به فرموده رهبری فرزانه انقلاب دولت مردان آمریکایی نه عقایدشان ، نه قولشان و نه امضایشان اعتباری ندارد و نباید اعتنا کرد.

وی با تبریک میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار و تقدیر از جامعه پرستاری عنوان داشت: حضرت زینب بعنوان بزرگ پرستار کربلای حسینی الگویی بزرگ برای پرستاران و همه امت اسلامی است و نامگذاری این روز افتخاری برای پرستاران عزیز است.

امام جمعه موقت به اظهار نظرهای سخیف یکی از سیاسیون، در خصوص فتنه ۹۸ و بیان اینکه رهبری خط قرمز نظام است ، گفت: اگر شما به این سخنان سخیف خود ادامه دهید قطعا یک سر فتنه ۹۸ خواهید بود.

قاسمی در پایان با اشاره به موضوع بازگرداندن منافقین به عراق بیان داشت: این اقدام فتنه جدید آمریکایی ها برای بی ثباتی در منطقه و جبران شکست ها و فلاکت منافقین و حامیان آنهاست.