به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری پردیس کشور عصر سه‌شنبه در این آئین اظهار داشت: انتقال اطلاعات فناوری به عرضه کنندگان، متقاضیان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران از مهمترین اهداف ایجاد فن‌بازار است.

حسین صابری با اشاره به اینکه شبکه فن‌بازار نقش مهمی به عنوان واسطه‌ حرفه‌ای در سطوح مختلف دارد اضافه کرد: فن‌بازار نهادی برای ارزش گذاری فعالیت‌های فناورانه و مبادله آن است که امروز در بوشهر افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی فن‌بازار با هدف پرورش کارآفرینان و افزایش مهارت دانشجویان و دانش‌آموخنگان در استان‌ها خاطرنشان کرد: امروز در بوشهر شاهد افتتاح هجدهمین فن‌بازار منطقه‌ای کشور هستیم.

معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری پردیس کشور از اهداف ایجاد این فن‌بازار به جذب سرمایه برای طرح‌های فناورانه و کمک به تجاری سازی آنها و برقراری روابط تجاری و فناوری بین کسب و کارها اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه کمک به بازاریابی محصولات فناورانه، انتقال فناوری از دیگر اهداف این فن‌بازار است، افزود: کارگزاران بخش خصوصی در فن‌بازار برای این گونه مبادله‎ها با فراگیری  آموزش‌های تخصصی توانایی برقراری ارتباط میان متقاضی و عرضه‌کننده محصولات را دارند.