به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سعید زرین فر عصر پنجشنبه در آئین افتتاح مجتمع گلخانه‌ای در بردخون اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی در عرصه کشاورزی است که یکی از اولویت‌های این بخش توسعه کشت گلخانه‌ای است.

وی با تقدیر از اجرای این پروژه های مهم اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم توجه به اشتغال مردم و زمینه سازی برای ایجاد فرصت­های شغلی است که استانداری بوشهر و فرمانداری شهرستان از این فعالیت­ها حمایت می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر افزود: سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت در اجرای چنین طرح­هایی باعث سودآوری برای مردم و به منزله کار اقتصادی و جهاد مقدس است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دیر نیز گفت: فاز ۲ مجتمع گلخانه هوشمند افشون نگار در مساحت ۱۴ هزار و ۵۵۰ متر مربع و سرمایه گذاری ۲۶ میلیارد ریال که ۱۷ میلیارد ریال با از محل تسهیلات بانکی تأمین شده به بهره برداری می رسد.

عیسی محمددوست با بیان اینکه فاز یک این مجتمع در گذشته عملیاتی شده، افزود: اشتغال زایی دو فاز ۴۲ نفر ثابت و ۳۵ نفر فصلی است که ۲۶ نفر از آنان در فاز دو مشغول به کار شده اند.

وی اضافه کرد: این مجتمع در راستای اشتغال و کارآفرینی احداث شده و انتظار می رود در زمینه هزینه برق، احداث جاده بین مزارع و حمایت از بخش خصوصی در زمینه تسهیلات و صدور مجوز همکاری بهتری صورت گیرد.

لازم به یادآوری است این مجتمع به صورت هوشمند اداره می شود و ۹ واحد مسکونی برای اسکان کارگران آماده شده است.

در این آیین فرماندار و مسئولان شهرستان، بخشدار و تعدادی از مسؤولان بخش و جمعی از کشاورزان منطقه نیز حضور داشتند.