به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالحسین رفیعی‌پور عصر پنجشنبه در بازید از محل احداث شرکت کشتی سازی در بندر رستمی با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در شهرها و روستاهای شهرستان اظهار داشت: در بخش روستایی شهرستان تنگستان شش سالن ورزشی در روستاها احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

فرماندار تنگستان تصریح کرد: در حوزه سلامت شهرستان طرح تحول خدمات سلامت در بخش روستایی ۳۲ خانه بهداشت در روستاها در حال فعالیت هستند.

این مقام عالی دولت در تنگستان خاطرنشان کرد: در بخش دلوار تنگستان دو سایت پرورش میگو با وسعت ۷۵۰ هکتار در دلوار یک و دلوار دو و سایت سه نیز در حال آماده سازی برای آبزی‌پروری است و ۳۷ مرزعه پرورش میگو با ۵۲۷ هکتار زیر کشت در حال فعالیت است که سالانه بالغ بر دو هزار تن میگو تولید می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه پرورش ماهی در قفس که یک ظرفیت بسیار خوبی در ساحل تنگستان است که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

رفیعی‌پور گفت: پرورش ماهی در قفس در هشت هکتار در حال حاضر در شهرستان فعالیت دارد که سالانه هزار و ۳۳۰ تن ماهی تولید می کند و ۱۱ مجوز جدید برای پرورش ماهی در قفس صادر شده است.

فرماندار تنگستان افزود: شرکت تکثیر و تولید لارو بچه ماهی و میگو که سالانه ۷۹۱ میلیون  قطعه تولید می کند ظرفیت بسیار خوبی در حوزه شیلات شهرستان تنگستان است.