به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید محمد موسوی امام جمعه شهر امام حسن درمراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در روستای حصار شهرستان دیلم ضمن تسلیت به مناسبت شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) گفت : حضرت زهرا (س) الگوی بی نظیر و بی بدیل عالم خلقت و معیار کامل حجاب و عفاف برای بانوان جهان است.

وی افزود: پیام حضرت زهرا (س) حفظ کرامت و جایگاه زن بود. دختر پیامبر اکرم (ص)  با توجه به حیات کوتاهی که داشت الگویی خوب برای مسلمانان جهان و تمام بشریت و اولین مدافع امام عدالت و آزادگی در تاریخ اسلام است.

وی پیروی و اطاعت از رسول خدا و حامی ولایت و امامت امیرالمومنین را درس مهم زندگی  حضرت زهرا (س)  برای جهانیان عنوان کرد و گفت: آن حضرت اسوه ای کامل و جامع برای زنان جامعه اسلامی است که می توان به سیره عملی ایشان در همسرداری، تربیت فرزند، خانه داری، روابط اجتماعی و به ویژه حجاب اشاره کرد.

امام جمعه شهر امام حسن گفت: در شرایط کنونی مردم دنیا تشنه داشتن الگوی عملی در زندگی خود هستند و مایلند در جهانی که عاری از اخلاق و آراستگی اخلاقی است افراد شاخص را سرلوحه خود قرار دهند .

و ی گفت: حضرت زهرا (س) دارای ویژگی ها و خصوصیات ارزشمند اخلاقی و والایی است که اگر بتوان سیره حضرت را بخوبی برای مردم جهان ترسیم کرد الگوی مناسب و عملی در زندگی بانوان جهان است.