امروز: شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۵.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ | کد خبر : 704
     
 • بوشکان نیوز: مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۴۶ هزار تن رطب از نخیلات استان بوشهر برداشت شود. به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر ماشالله احمدی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز برداشت رطب از ابتدای مردادماه در استان بوشهر، اظهار داشت: شهرستان‌های…

  بوشکان نیوز: مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۴۶ هزار تن رطب از نخیلات استان بوشهر برداشت شود.

  به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر ماشالله احمدی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز برداشت رطب از ابتدای مردادماه در استان بوشهر، اظهار داشت: شهرستان‌های دشتستان، دشتی و تنگستان بیشترین محل برداشت رطب در استان بوشهر هستند.

  وی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۴۳ هزارتن رطب از باغات خرمای استان بوشهر برداشت شده بود، بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود۴۶ هزار و ۵۰۰ تن رطب از نخیلات استان بوشهر برداشت شود که بیش از سه‌هزار تن بیش از سال گذشته است.

  مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه برداشت رطب تا پایان شهریورماه ادامه دارد، خاطرنشان ساخت: استان بوشهر دارای شش میلیون و ۲۹۴هزار اصله نخل در سطح ۴۰هزار و ۳۵۰ هکتار است.

  وی به بازارهای مصرف رطب استان بوشهر اشاره کرد و افزود: بخشی از این محصول در داخل استان و بخش دیگری از این محصول نیز در بازار استان‌های تهران، اصفهان، فارس، مشهد، کهکیلویه و بویراحمد به فروش می‌رسد.

  مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیشترین ارقام رطب استان بوشهر را کبکاب، استعمران و شکر عنوان کرد و ادامه داد: سال گذشته ۱۶۰ هزار تن محصول خرما در استان بوشهر تولید شد که ۱۳ هزار و ۸۹۵ تن خرما به ارزش۱۶ میلیون و ۶۷۴ هزار دلار صادر شد.

  وی در ادامه با اشاره به آغاز برداشت لیموترش از حدود دو هزار و ۵۶۱ هکتار از باغات استان بوشهر، اضافه کرد: برداشت لیموترش تا اوایل مهر ادامه دارد که پیش‌بینی می‌شود امسال۲۳ هزار تن لیمو از باغات استان بوشهر برداشت شود.

  احمدی در ادامه با بیان اینکه شهرستان جم بیشترین سهم تولید لیموترش استان را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: لیموی برداشتی علاوه بر مصرف در استان به خوزستان، فارس و هرمزگان ارسال می شود.

  نظرات کاربران در "برداشت ۴۶ هزار تن رطب از نخیلات استان بوشهر در سال جاری"
  آخرین اخبار