فرج الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی و تحلیل نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از اواخر روز سه شنبه تا روز اوایل روز شنبه با ورود و عبور متوالی امواج ناپایدار ناشی از سامانه بارشی، آسمان استان به تناوب ابری و بارانی خواهد بود.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود فعالیت موج اول بارشی از اواخر روز سه شنبه در شمال خلیج فارس و سواحل شمالی استان به صورت بارش پراکنده باران همراه با وزش باد شدید جنوب شرقی آغاز شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه غالب نقاط استان بارش باران همراه با وزش باد شدید گاهی رگبار و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: همراه با وزش باد، خیزش گرد و خاک در استان و مناطق مستعد در خارج از استان و در پی آن کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

شکوهی‌پور با اشاره به اینکه روز پنجشنبه بارندگی‌ها عمدتا در نیمه جنوبی استان و برخی نقاط مرتفع استان ادامه می‌یابد افزود: موج دوم بارندگی‌ها از صبح روز جمعه آغاز و تا اوایل روز شنبه ادامه خواهد یافت.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: بارندگی‌ها طی این مدت به صورت رگباری همراه با وزش باد شدید و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روزهای چهارشنبه تا اواخر روز شنبه خلیج فارس به تناوب مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

شکوهی‌پور ادامه داد: روز چهارشنبه به سبب وزش باد شدید جنوب شرقی، نیمه شمالی خلیج فارس و سواحل شمالی و مرکزی استان و طی روزهای جمعه و شنبه سراسر خلیج فارس به سبب وزش باد شدید شمال غربی مواج و طوفانی خواهد بود.

وی گفت: توصیه می شود طی این مدت، هنگام ترددهای دریایی احتیاط لازم و ملاحظات ایمنی مد نظر قرار گیرد و حتی الامکان از ترددهای غیر ضروری اجتناب شود.