امروز: شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۵.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ | کد خبر : 710
     
 • [box type=”shadow” ]بوشکان نیوز: هزاران نفر از مردم خورموج با امضای بیانیه‌ای به تجزیه این شهرستان اعتراض کردند.[/box] به گزارش بوشکان نیوز در پی اعتراضات شخصیت‌های مختلف شهرستان دشتی نسبت به تجزیه این شهرستان، هزاران نفر از مردم خورموج نیز با امضای چهار طومار جداگانه در محل حسینیه میرزا، مساجد الزهرا، امام رضا (ع) و…

  [box type=”shadow” ]بوشکان نیوز: هزاران نفر از مردم خورموج با امضای بیانیه‌ای به تجزیه این شهرستان اعتراض کردند.[/box]

  به گزارش بوشکان نیوز در پی اعتراضات شخصیت‌های مختلف شهرستان دشتی نسبت به تجزیه این شهرستان، هزاران نفر از مردم خورموج نیز با امضای چهار طومار جداگانه در محل حسینیه میرزا، مساجد الزهرا، امام رضا (ع) و جامع این شهر اعتراض خود را به تجزیه شهرستان دشتی اعلام کردند.

  در این طومار آمده است: شهرستان دشتی منطقه‌ای فرهنگ‌پرور و مهد علم و ادب و فقاهت جنوب کشور با دستاوردها و میراث‌های گرانبهای علمی، ادبی و فرهنگی است.

   مردم شهرستان خورموج در ادامه این بیانیه افزودند: این شهرستان مرکز پرورش صدها تن از عالمان دینی، مجتهدان، شاعران، نویسندگان، نخبگان و فرهیختگان نامدار کشور است که مردم آن همواره به دیانت، تهذیب نفس، سلامت اجتماعی و رفتاری نام‌آور بوده‌اند.

   در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است: مردم این دیار در دوران پیش از انقلاب همواره در محرومیت و فقر امکانات به سر می‌بردند و این شهرستان به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در مسیر توسعه، پیشرفت، تعالی و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

   مردم خورموج در این طومار افزوده‌اند: اکنون بروز زمزمه‌هایی مبنی بر انتزاع و تجزیه این شهرستان به گوش می‌رسد که موجبات نگرانی مردمان شریف این دیار را فراهم آورده است.

  در این طومار افزوده شده است: این امر به یقین پیامدهای ناگواری را از نظر اجتماعی و فرهنگی به دنبال خواهد داشت و موجب محروم ماندن هر دو بخش خواهد شد.

   مردم شهرستان خورموج اضافه کرده‌اند: بدیهی است که نادیده انگاشتن تمام این مناسبات و پیوندها و وابستگی‌ها سبب بروز اختلافات و از هم‌گسیختگی فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.

  معترضان در این طومار بیان کرده‌اند: امید است مسئولان دلسوز و دوراندیش نظام مقدس جمهوری اسلامی با درایت و درک حساسیت موضوع آرامش را به شهرستان و آسودگی‌خاطری را به مردم شریف و حق‌شناس آن هدیه کنند./فارس

 • خبرهای مرتبط :

 • نظرات کاربران در "مردم خورموج به تجزیه این شهرستان اعتراض کردند"
  آخرین اخبار