به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سردار سرلشکر یحیی رحیم صفوی چهارشنبه‌شب در نخستین یادواره ۵۵۶ شهید ناو تیپ ۱۳ امیرالمومنین (ع) بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر با تقدیر بیش از دو هزار شهید و شش هزار جانباز و ۵۰۰ آزاده کارنامه درخشانی در عرصه مقابله با استعمار و استکبار داشته است.

وی با اشاره به نقش پایگاه هوایی استان بوشهر در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: رزمندگان استان بوشهر در خوزستان و شمال غرب و خلیج فارس به خوبی در مقابل دشمنان ایستادند.

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه راه کربلا با خون شهدا باز شده است، تصریح کرد: در اربعین حسینی شاهد حضور میلیونی عاشقان ابا عبدالله هستیم که این جریان خروشان جهان را به تفکر انداخته است.

وی با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی بیش از ۲۰۰ هزار شهید، ۳۰۰ هزار جانباز و ۴۰ هزار آزاده تقدیم شده است، ادامه داد: شهادت یک جریان زنده و توقف ناپذیر است و مخصوص بندگان خاص خداوند است.

صفوی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا در برابر ملت ایران عددی نیستند خاطرنشان کرد: هیچ قدرتی در جهان از پس ملت ایران برنمی‌آید و اقتدار و عزت کشور از حماسه شهدا و رزمندگان به دست آمده است.

وی با بیان اینکه ایران با رشادت رزمندگان و شهدا به دژ مستحکم تبدیل شده است افزود: فریاد شهیدان در نقاط مختلف جهان از جمله فلسطین اشغالی، لبنان، سوریه، عراق و یمن در مقابله با ظلم طنین‌انداز است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه نیز با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ شهادت اظهار داشت: امنیت و اقتدار ایران اسلامی مدیون رشادت‌ها و حماسه آفرینی‌های رزمندگان و شهدای والامقام است.

سردار رمضان زیراهی با بیان اینکه شهدا جان خود را در راه اعتقاد و ایمانشان دادند افزود: جنگ تحمیلی که با حمایت و پشتیبانی تمام جهان علیه ایران به وقوع پیوست، رزمندگان با رشادت چنان حماسه‌ای آفریدند که تا همیشه جهان جاوید است.

نخستین یادواره ۵۵۶ شهید این ناوتیپ با حضور با شکوه مردم شهیدپرور، سرداران و امیران در عالی‌شهر برگزار شد.