به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، رئیس جمهور یکشنبه شب در این آئین با تقدیر از تلاش‌های وزارت بهداشت و فعالان حوزه سلامت برای ارائه خدمات اظهار داشت: یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید توسعه بخش سلامت و اجرای طرح تحول سلامت بوده است.

حجت الاسلام حسن روحانی بیان کرد: علی رغم مشکلات اقتصادی که وجود داشت، طرح تحول نظام سلامت را با قدرت ادامه دادیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: به منظور تکمیل طرح‌های باقی مانده از سفر نخست ما به استان بوشهر ۳۰ میلیارد تومان اختصاص می‌یابد.

وزیر راه و شهرسازی نیز از افتتاح سه پروژه فرودگاهی در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: چهار پروژه نیز در بندر بوشهر افتتاح و کلنگ زنی شده است که مهمترین پروژه یک اسکله ۳۰۰ متری است که کلنگ آن را دکتر روحانی به زمین زده است.

محمد اسلامی اضافه کرد: توسعه زیرساخت‌های در بندر بوشهر نقش مهمی در تقویت فعالیت‌های بندری داشته است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز اظهار داشت: وزارت نیرو در استان بوشهر ۱۰۴ پروژه در بخش‌های مختلف دارد که دارای چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که دارای ۴۲ درصد پیشرفت است.

وی افزود: علاوه بر سد رئیسعلی دلواری ۵ پروژه سدسازی در استان بوشهر در دست اجرا است که این سدها با تسهیل در مسیر تأمین منابع مالی تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهند رسید.

وزیر نیرو از توسعه تأسیسات آبشیرین کن در استان بوشهر خبر داد و افزود: در استان بوشهر هرچه در بخش آبشیرین کن وارد مدار بهره برداری شده است همه در دولت تدبیر و امید بوده است.

در این آئین ۲۶ پروژه بهداشتی و درمانی به بهره برداری رسید و ۲۱ پروژه نیز آغاز شد.

رئیس جمهور در سفر به استان بوشهر ابتدا با حضور در ورزشگاه کنگان به سخنرانی پرداخت و سپس فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی را در شهرستان کنگان افتتاح کرد.

پایان‌بخش برنامه‌های رئیس جمهور در استان بوشهر، نشست شورای اداری و نشست با خبرنگاران است.